37
D. Sabonis (nuotr. FIBA Europe)

Domantas Sabonis buvo vienas iš dviejų Lietuvos rinktinės žaidėjų, kuris sutiko pasikalbėti su žurnalistais po skaudaus pralaimėjimo Europos čempionato aštuntfinalyje. „Blogai“, – pasirodymą įvertino vienas lyderių.

37

Kazio Maksvyčio auklėtiniai šeštadienį Berlyne po pratęsimo 94:102 pralaimėjo Ispanijai, kuri buvo nurašyta ir laikoma poros autsaidere.

Vienu metu mūsiškiai turėjo 11 taškų pranašumą, bet galiausiai jį išvaistė ir patys stebuklingai įšoko į pratęsimą – paskutinėmis dešimtosiomis sekundės netikslų Roko Jokubaičio tritaškį pataisė Ignas Brazdeikis.

Pratęsimo metu rinktinė krito į duobę, bet ją dar tempė Luko Lekavičiaus ir I. Brazdeikio tritaškiai, tačiau paskutinį žodį tarė L. Brownas, o galutinai mūsiškius pražudė neatsikovoti kamuoliai.

D. Sabonis buvo vienas naudingiausių – 15 taškų (6/7 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai ir 20 naudingumo balų.

Ispanai po mūsų klaidų pelnė net 33 taškus, o puolime nusiėmė 15 kamuolių.

„Ką aš pasakysiu..“, – susikrimtusiu veidu pro žurnalistus praėjo Jonas Valančiūnas, išgirdęs prašymą pasikalbėti.

Centras sužaidė blogiausias čempionato rungtynes – pelnė 5 taškus (2/4 dvit., 1/1 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 6 naudingumo balus.

Kitas NBA bokštas – D. Sabonis – stabtelėjo.

„Jie žinojo kaip mus išmušti, negalėjome atsitverti, apsiginti ir jie turėjo daugiau atakų, – kaip vieną iš pralaimėjimo priežasčių neatsikovotus kamuolius įvardino jis.

Mūsiškių duobkasiu tapo Lorenzo Brownas, supurtęs 28 taškus, iš kurių 12 – per pratęsimą.

„Gynyba, gynyba. Turėjome planą, dideli turėjo būti aukščiau. Neišpildėme savo plano“, – apie nepavykusį varžovų lyderio stabdymą užsiminė D. Sabonis.

Čempionatą lietuviai pabaigė aštuntfinalyje – per šešerias rungtynes pasiektos tik dvi pergalės prieš vengrus ir bosnius, o nusileista Slovėnijai, Vokietijai, Prancūzijai ir dabar – Ispanijai.

Federacija prieš pirmenybes komandai kėlė tikslą būti tarp keturių stipriausių.

„Manau, kad blogai. Tikslas buvo kitoks. Gaila, skauda. Tikrai galvojame, kad turėjome šansą eiti toliau, bet nepasisekė“, – čempionatą įvertino D. Sabonis.

Lodarius. Vyt tokius kuo tolyn nuo rinktinės
nuu.. ka dabar padarysi..zaidet neblogai,komandos stiprios ,aisku..medaliai gerai butu..paimsit kita kart!