• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

„Eisiu pasisiosiu ir diena bus geresnė, – per ašaras bandė šypsotis Austra Skujytė, atšlubčiojusi iki žiniasklaidai skirtos zonos Londono olimpiniame stadione ir pasiguodusi, kad ją dar kartą išrinko eiti į dopingo kontrolę. – Užtenka jau paverkiau stadione.“

REKLAMA
REKLAMA

O verkia tikriausiai ne tik viena pajėgiausių mūsų šalies lengvaatletė, bet ir visa Lietuva. Prieš paskutinę septynkovės rungtį antroje vietoje buvusi ir realiai į medalį pretendavusi 32 metų A. Skujytė po 800 m bėgimo apmaudžiai nusmuko į penktąją vietą.

REKLAMA

2004 metų Atėnų olimpinės vicečempionės nenudžiugino ir faktas, kad ji Londone surinko 6599 taškus ir 106 taškais pagerino asmeninį rekordą. Nuo olimpinio bronzos medalio lietuvę skyrė 29 taškai.

– Gal 800 m bėgime iš pradžių per greitai bėgote?

– Jaučiau, kad pirmuosius 200 metrų truputį per greitai pradėjau, bet negi stabdysi. Taip ir išbėgau.

– Ką reiškia tie 19 taškų? (tuomet dar nebuvo aišku, kad apeliaciją dėl diskvalifikacijos pateikusi vokietė Lili Schwarzkopf iškovojo sidabrą ir nustūmė lietuvę į penktą vietą - red.p.)

REKLAMA
REKLAMA

– 19 taškų skiria bronzą nuo medžio (dažnai juokaujama, kad už ketvirtą vietą skiriamas medinis medalis – red.p.). Nepasakysiu, bet tai keletas sekundžių. Kas būtų, jei būtų. Gal per daug savo jėgomis pasitikėjau, galvojau liks jėgų pabaigoje.

– Gal apmaudas ne toks didelis kaip Pekine 2008 metais, kai pasitraukėte iš septynkovės varžybų dėl nepavykusių bandymų šuolio į tolį rungtyje?

– Taip. Bet čia kitaip apmaudu. O blogiausia, kad išeinant iš stadiono man pasakė, kad vėl išrinko į dopingo kontrolę. Negi jiems vakar nepakako, o šiandien vėl eisiu dvi valandas ir ten praleisiu. Galvojau, kad bent šiandien neims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ką galvojote po paskutinės rungties?

– Pamačiau rezultatus, kad stipriosios gerai prabėgo ir jau supratau, kad medalio nebus. Kažkaip dar akies krašteliu sekiau, bet nežinojau, į kelintą vietą nukritau.

– Neramu jau buvo ryte, kai per šuolius į tolį peržengėte ribą pirmuoju bandymu?

– Negali būti du kartus vienodai.

– Pagerinote savo septynkovės asmeninį rekordą, bet ir to neužtenka. Ar taip visos sportininkės patobulėjusios?

– Gan stipriai lyginant su 2004 metais.

– Britės Jessicos Ennis aukso medalis jau tikriausiai nenustebino?

– Ne. Ji gana tvirtai ėjo kiekvieną rungtį. Mačiau, kad tai - monstras.

– 800 m finišą vos pasiekėte ir iš karto nukritote. Ką merginos sakė, kai priėjo?

– Klausė, ar gyva. Ką darysi, eisiu, pasisiosiu dopingo kontrolėje ir diena bus geresnė.

Olimpine čempione tapo 2009 metų pasaulio ir 2010 metų Europos čempionė 26 metų Jessica Ennis (6955 taškai), sidabro medalį iškovojo vokietė Lili Schwarzkopf (6649), o dabartinei pasaulio čempionei 24 metų rusei Tatjanai Černovai (6628) atiteko bronza.

REKLAMA

TIK FAKTAI

Olimpinėse žaidynėse septynkovės pirmoje rungtyje - 100 m barjeriniame bėgime – A. Skujytė buvo 32-a (14,00 sek.), tačiau vėliau laimėjo šuolių į aukštį varžybas (1 m 92 cm - asmeninis rekordas) ir pakilo į ketvirtąją vietą, o po laimėtos rutulio stūmimo rungties (17 m 31 cm) buvo tapusi lydere.

200 m bėgime lietuvė buvo 32-a (25,43 sek.) ir bendrojoje įskaitoje nukrito į antrąją vietą. Šuolių į aukštį rungtyje Austra užėmė septintąją poziciją (6 m 25 cm), o ieties metimo varžybose buvo šešta (51 m 13 cm).

A. Skujytė, kuri po šešių rungčių buvo antra, 800 m bėgime liko tik 26-oje vietoje. Lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 20,59 sek. Šią rungtį laimėjo J. Ennis - 2 min. 8,65 sek. Septynkovės varžybas pradėjo 38 sportininkės, o baigė 32.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų