REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos plaukikų rezultatai, pasiekti 11-ajame pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate Stambule (Turkija), sporto specialistus ir Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) vadovus, artėjant svarbiausioms kito sezono varžyboms, nuteikė optimistiškai.

REKLAMA
REKLAMA

Planetos pirmenybėse iškovoti du aukso, vienas sidabro medalis, tris kartus pagerintas Europos, keturis - pasaulio čempionatų, 10 - Lietuvos rekordai. Startuota 22 rungtyse, 14-oje pagerinti asmeniniai rekordai. Dalyvauta trijuose finaluose ir penkiuose pusfinaliuose.

REKLAMA

Visus tris medalius iškovojo 15-metė Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Ji triumfavo 50 m ir 100 m krūtine varžybose bei užėmė antrąją vietą 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

"Rezultatai puikūs - tai geriausias pasaulio čempionatas per visą Lietuvos istoriją. Ypač unikalus buvo Rūtos Meilutytės pasirodymas Stambule, juk šiems startams nebuvo specialiai rengtasi. Rūtos tobulėjimas plaukiant ne tik krūtine, bet ir laisvuoju stiliumi, peteliške ir kompleksiniu būdu, teikia pagrįstų vilčių, kad 2016 metų olimpiadoje Rio de Žaneire bus galima kovoti dėl medalių 2-3 rungtyse", - sakė Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Tomas Kučinskas.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos plaukimo rinktinė pasaulio čempionato medalių lenktelėję po keturių dienų užėmė penktąją vietą, aplenkusi tokias valstybes kaip Australija, Rusija, Didžioji Britanija ir Prancūzija.

Iš viso gruodžio 12-16 dienomis Stambule vykusiame pasaulio čempionate dalyvavo šeši Lietuvos atstovai.

"Labai nudžiugino Mindaugas Sadauskas ir Raminta Dvariškytė, kurie gerino ir asmeninius, ir Lietuvos rekordus. Dalaso (Teksasas, JAV) universitetas, kuriame studijuoja šie sportininkai, ir jo treneriai atliko puikų darbą ruošdami lietuvius tarptautiniams startams", - sakė T. Kučinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plaukdama 200 m krūtine R. Dvariškytė sekmadienį pagerino ir vieną seniausių Lietuvos rekordų, pasiektų dar 1980-aisiais Linos Kačiušytės, tačiau teisėjai diskvalifikavo Lietuvos plaukikę už peteliškės judesį kojomis išneriant po posūkio.

"Padavėme protestą, nes, mūsų akimis, tai nesuteikė Ramintai pranašumo", - sakė T. Kučinskas.

REKLAMA

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas pabrėžė ir gerėjančius jaunojo Dano Rapšio rezultatus - 200 m plaukime nugara D. Rapšio rezultatas buvo geriausias Europoje tarp plaukikų iki 18 metų. Kaip ir buvo tikėtasi, Vaidotas Blažys pagerino asmeninį plaukimo 100 m krūtine rekordą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų