Fukuokoje (Japonija) baigėsi pasaulio plaukimo čempionatas, kuris buvo istoriškai sėkmingas Rūtai Meilutytei.

Lietuvė pirmą kartą karjeroje viename pasaulio čempionate 50 m ilgio baseine iškovojo 2 aukso medalius. Ji triumfavo 50 m plaukime krūtine bei olimpinėje 100 m plaukimo krūtine rungtyje. Negana to, lietuvė 50 m plaukime krūtine du kartus pasiekė pasaulio rekordus: pusfinalyje ji rekordą pakartojo, o finale pagerino.

2 aukso medalius laimėjusi R. Meilutytė pakėlė Lietuvą į neregėtas aukštumas pasaulio čempionato medalių įskaitoje. Lietuva joje plaukimo rungtyse pasidalino 8-9 vietas su Švedija, kuriai abu aukso medalius pelnė Sarah Sjostrom.

Lietuva pirmą kartą pasaulio čempionato istorijoje pateko į medalių įskaitos dešimtuką. Prieš tai du kartus buvo užimtos 11-os vietos. 2013 m., kai R. Meilutytė pelnė auksą ir sidabrą, Lietuva pasidalino 11-12 vietas su ta pačia Švedija, kuriai tada irgi tos pačios spalvos medalius laimėjo S. Sjostrom. 2022 m. užteko 1 R. Meilutytės aukso, kad būtų užimta 11-a vieta.

Šiemet medalių įskaitoje triumfavo Australija, iškovojusi 13 aukso, 7 sidabro ir 5 bronzos medalius. JAV plaukikai laimėjo net 38 medalius (7 aukso, 20 sidabro, 11 bronzos), bet dėl mažesnio auksinių apdovanojimų skaičiaus praleido į priekį australus. Trečią vietą užėmė Kinija (5, 3, 8).

Lietuva aplenkė tokias galingas plaukimo valstybes kaip Italija, Vengrija, Nyderlandai ir Vokietija. Tarp Europos valstybių Lietuva su Švedija pasidalino 3-4 vietas.