Paskutinė pasaulio čempionato diena Fukuokoje (Japonija) itin svarbi Lietuvos plaukimo bendruomenei. Dėl antrojo medalio čia varžėsi Rūta Meilutytė ir iškovojo dar vieną aukso medalį.

Lietuvė 50 m distancija įveikė per 29,16 sek. ir ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pagerino pasaulio rekordą.

Vakar distanciją praplaukusi buvusio pasaulio rekordo ritmu, o šįkart jį pagerinusi 26-erių plaukikė po finalo stokojo žodžių ir paklausta, kaip jaučiasi, tiesiog sakė, kad yra laiminga.

Jau vakar 30 tūkst. dolerių prizą už pakartotą rekordą gavusi R. Meilutytė šiandien dar kartą susižėrė tokią pat sumą.

Sidabro medaliu pasipuoš amerikietė Lilly King, kuri distanciją įveikė per 29,94 sek., o bronzą iškovojo buvusi rekordo savininkė italė Benedetta Pilato (30,04 sek.).

Finalo rezultatai:

1. Rūta Meilutytė (Lietuva) – 29,16 sek.

2. Lilly King (JAV) – 29,94 sek.

3. Benedetta Pilato (Italija) – 30,04 sek.

4. Lara van Niekerk (PAR) – 30,09 sek.

5. Anita Bottazzo (Italija) – 30,11 sek.

6. Qianting Tang (Kinija) – 30,22 sek.

7. Satomi Suzuki (Japonija) – 30,44 sek.

8. Eneli Jefimova (Estija) – 30,48 sek.

Šeštadienį 50 m krūtine pusfinalyje R. Meilutytė plaukė neįtikėtinai greitai ir pakartojo prieš dvejus metus Benedettos Paladi užfiksuotą rekordą. Ji distanciją įveikė per 29,3 sek. ir pateko tiesiai į finalą.

Lietuvė šiame čempionate jau buvo iškovojusi vieną aukščiausios prabos medalį. 26-erių kaunietė 100 m plaukimo krūtine finale distanciją įveikė per 1 min. 4,62 sek. ir finišavo pirma.

Saunuole, saunuole Ruta, sveikinam ir labai dziaugiames tavo laimejimais ir Lietuvos vardo garsinimu pasaulyje, linkim laimes ir tolimesnes sekmes...
Ar mes išmoksime kada nors džiaugtis kitų sėkme? Nejaugi vis dar negalime paleisti posakio,,Gimei ir pirštai į save''. Reikia sveikinti Rūtą ir Lietuvą,ne lieti pagiežą. Ačiū už Lietuvos garsinimą!
Super..džiaugiasi Lietuva esame 10 -tuke pagal medalius 8-9 vieta su Švedija dalinamės...Va taip...Šaunuolė,va čia žvaigždė..negesk ilgai,sportuok savo malonumui..O pinigėlių kiek ateičiai-nuostabu.Dėl visko džiaugiamės.Uždirbta darbu,protu ir širdimi.