• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą Dohos „Education City“ stadione įvyko didžiausias pasaulyje vakarėlis, kai Marokas 2022 m. FIFA pasaulio taurės aštuntfinalyje įveikė Ispaniją. Kyla klausimas, ar Marokas gali dar labiau priartėti prie čempionų taurės?

Antradienio vakarą Dohos „Education City“ stadione įvyko didžiausias pasaulyje vakarėlis, kai Marokas 2022 m. FIFA pasaulio taurės aštuntfinalyje įveikė Ispaniją. Kyla klausimas, ar Marokas gali dar labiau priartėti prie čempionų taurės?

REKLAMA

Didžiąją 44 tūkst. žmonių minios dalį apėmė euforija, kai Maroko gynėjas Achrafas Hakimi baudos smūgiu įtvirtino pergalę.

Marokiečiai išėjo į Kasablankos, Rabato, Marakešo ir praktiškai visų Vakarų Europos sostinių gatves švęsti. Prie džiūgaujančių minių prisijungė net karalius Mohamedas VI.

Po to, kai komanda šoko, apsikabino ir verkė iš laimės rūbinėje, treneris Walidas Regragui po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje padarė nepaprastai svarbų pareiškimą.

„Turime būti ambicingi. Kodėl gi nepabandžius laimėti pasaulio čempionato, net jei tai bus sunku“, – sakė jis.

W. Regragui daug metų praleido treniruodamas komandas Maroke. Jis atstovauja viskam, kas teisinga Afrikos futbole: jis jaunas, kompetentingas, kosmopolitas, bebaimis ir širdyje – visos Afrikos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Nebuvo galimybių laimėti

Nei vienai Afrikos valstybei iki šiol, deja, nepavyko savo rankose laikyti pasaulio futbolo čempionų taurės.

REKLAMA

Liūdna realybė yra tokia, kad per septynis pasaulio čempionatus, kurie vyko nuo 1930 iki 1962 m., 1934 m. Egiptas buvo vienintelis žemyno atstovas.

Iš dalies taip yra dėl žiaurios Vakarų Europos šalių kolonizacijos žemyne, o iš dalies ir dėl to, kad buvę FIFA bosai atsisakė automatiškai suteikti Afrikai vietą turnyre, net ir nepriklausomybę įgijusioms šalims.

1966 m. Afrikos žemynas boikotavo Anglijoje vykstantį pasaulio čempionatą, kad nusiųstų FIFA žinią, kad reikalauja garantuotos vietos turnyre, kurią užsitikrino 1970 m.

Per ateinančius tris dešimtmečius Afrikos komandos patyrė puikių pergalių: Alžyras nugalėjo Vakarų Vokietiją, Marokas nugalėjo Portugaliją ir Kamerūnas nugalėjo Argentiną.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant to, FIFA ir toliau vilkino savo jėgas, 1982 m. Afrikos valstybėms skyrė tik dvi vietas, 1994 m. – tris, o 1998 m. – penkias.

Taigi viena iš priežasčių, kodėl Afrika dar turi laimėti pasaulio čempionatą, yra ta, kad ji beveik nedalyvavo.

Praėjus beveik šimtmečiui po įžanginio pasaulio futbolo čempionato Urugvajuje, Afrikai pagaliau bus skiriamas lygesnis vietų skaičius, kai 2026 m. bus skirta 9,5 vietos.

Afrikos rezultatai – puikūs

Šiemet į atkrintamąsias varžybas pateko ne tik trys Azijos komandos, tačiau Kataro pasaulio taurė buvo iki šiol sėkmingiausias ir Afrikos šalių turnyras.

24 sukaupti taškai iš 15 grupių etapo rungtynių sumušė ankstesnį 15 taškų rekordą, pasiektą 2002 m. turnyre.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kamerūnas tapo pirmąja Afrikos valstybe, pasaulio taurės turnyre įveikusia Braziliją, Tunisas iškovojo pergalę prieš karaliaujančią čempionę Prancūziją, o Marokas tapo pirmąja Afrikos valstybe, laimėjusia grupių etape su septyniais taškais.

Stebėti, kaip minios Saudo Arabijos, Maroko ir Tuniso sirgalių skatina savo komandas siekti istorinių pergalių, buvo gaivaus oro gurkšnis.

Dar įspūdingesnis šis siurprizų kupinas turnyras būtų, jei Marokas galėtų W. Reragui įrodyti, ką gali ir laimėtų čempionatą.

Turint omenyje, kaip tvirtai jie ginasi ir koks geras yra jų vartininkas Yassine Bono, jie visada turės šansų turnyre.

Marokas mano, kad iki pasaulio čempionų titulo jiems liko 270 minučių. Galbūt laikas jais patikėti ir mums?

Maroko rinktinė šeštadienį ketvirtfinalyje susitiks su Portugalijos komanda.

Parengta pagal BBC straipsnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų