Jau penktose savo olimpinėse žaidynėse startavusi 40-metė lietuvė per 35 kovas laimėjo 16 kartų, tačiau po varžybų pabaigos teigė, kad galėjo prisidėti ir dar bent viena pergalė.
„Tikėjausi kokiais dviem dūriais daugiau fechtuoti. Labai gaila, kad gale man neužskaitė vieno dūrio, kurį dūriau, bet sakė, kad išėjau iš tako. Nors pusė kojos buvo ant tako, bet teisėja nepastebėjo, tai labai apmaudu, bet yra kaip yra.
Šiek tiek atsilieku nuo grafiko, kurį planavau. Kažkokiom bangom – tai gerai, tai blogai, tai gerai ėjo. Yra kaip yra, dar bus keturios rungtys ir kovosime toliau“, – fechtavimo varžybas apibendrino L. Asadauskaitė.
2012 m. Londono olimpinė čempionė teigė, kad toks rezultatas dabar turėtų koreguoti jos numatytą planą, tačiau suprato, kad teisėjos perkalbėti nepavyks.
„Bangom tai gerai, tai blogai visą kelią. Nebuvo taip, kad pradėjau ir paskui sėdau. Tokiomis bangelėmis, tiesiog gaila paskutinio dūrio.
Vis tik kiekvienas dūris yra svarbus, bet yra žmogiška kartais ir teisėjai klysti. Norėjo ji man jau ir raudoną kortelę baudos duoti, bet teko nusiraminti ir priimti taip, kaip yra“, – sakė jis.
Žinoma, šiuolaikinėje penkiakovėje jau pavadinimas sako, kad fechtavimas čia – tik pradžia. Sportininkių dar laukia plaukimas, jojimas bei bėgimo ir šaudymo rungtis. Būtent todėl L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė sakė, kad „tikslai yra startuoti ir daryti geriausia, ką galiu, kitose rungtyse.“
Startuodama šiose olimpinėse žaidynėse lietuvė tapo rekordininke. Dar nė vienai penkiakovininkei per istoriją nėra tekę žaidynėse startuoti penkis kartus.
Kaip ir galima tikėtis, daug jaudulio sportininkė nejautė, tačiau teigė, kad viduje maišėsi kiti jausmai.
„Daugiau susikaupimas buvo, bet labai būsena keitėsi visas varžybas. Tris valandas fechtavome, tai tikrai būsena keitėsi, reikėjo tam tikrų sprendimų priimti, save ir motyvuoti, ir skatinti eiti į priekį, ir susikaupti. Bandžiau visaip, kaip įmanoma, geriau. Kaip pavyko, taip pavyko, bet kelių dūrių man pritrūko“, – aiškino ji.
Pokalbio pabaigoje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė su šypsena apžvelgė areną ir atsiduso, kad rekordas veikiausiai Paryžiuje ir bus užbaigtas.
„Visada jaunimas ateina ir stumia. Ir išstumia, aišku. Kažkaip nežinau, žiūriu į šitą areną ir galvoju, kad ko gero, tai bus jau mano paskutiniai potyriai tokiose varžybose.
Tikrai griebia (už širdies – aut. past.), bet kažkada ateina laikas. Viskas gerai, pasidžiaugsiu dar kitomis rungtimis ir pasidžiaugsiu šiomis olimpinėmis žaidynėmis“, – su šypsena kalbėjo olimpietė, pridurdama, kad norisi žaidynes užbaigti su geriausiu įmanomu rezultatu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!