19
Kauno „Žalgiris“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (nuotr. BFL / A. Ufartas)

Šiandien „Siemens“ arenoje antrą kartą į dvikovą stojo Vilniaus „Lietuvos Ryto" ir Kauno „Žalgirio" krepšininkai. Savo pranašumą ir vėl įrodė kauniečiai laimėję 82:68 (27:17, 20:19, 21:17, 18:11).

19

Vilniaus „Lietuvos Rytas“ 68:82 Kauno „Žalgiris“

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys:

Ir vėl sėkmingiau kėlinį pradėję „Lietuvos Ryto“ krepšininkai likus žaisti 8 minutes skirtumą sumažino iki 3 taškų, tačiau iniciatyvos ėmęsis I. Vougioukas vėl leido „Žalgiriui“ kiek lengviau atsikvėpti, o likus dviem su pusė minutės svečiai jau turėjo 10 taškų persvarą. Nebepajėgę atsigauti vilniečiai pralaimėjo Kauno krepšininkams rezultatu 68:82.

Trečiasis kėlinys:

Griausmingai kėlinį pradėjęs Kšyštofas Lavrinovičius leido „Lietuvos Rytui“ priartėti prie kauniečių iki 6 taškų, tačiau susigriebė „Žalgirio“ krepšininkai neleido Rytui dar labiau tirpdyti pranašumo. Prieš paskutinį kėlinį svečiai iš Kauno pirmauja 64:57.

Antrasis kėlinys:

Didžiąją kėlinio dalį žaidimas vyko taškas į tašką ir kai atrodė, kad sostinės krepšininkai pradės spurtuoti Artūras Kavaliauskas užsidirbo nesportinę pražangą, o tuo pačiu metu Devidas Gailius – techninę. Nepraėjus nei minutei Kauno „Žalgirio“ atsarginių suolelis taip pat užsidirbo techninę pražangą. Likus žaisti pusantros minutės antrajame kėlinyje teisėjai skyrė dar vieną techninę pražangą „Lietuvo Ryto“ komandai. Nepatenkinta teisėjo sprendimu visa „Siemens“ arena sukilo, o kai kurie „Lietuvos Ryto“ sirgaliai išbėgo į aikštę. Po dviejų kėlinių „Žalgirio“ krepšininkai priekyje 47:36.

Pirmasis kėlinys:

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Lietuvos Ryto“ krepšininkai. Vilniečiai nuo pirmųjų minučių spruko į priekį, o sužaidus trys minutes Paulius Jankūnas užsidirbo nesportinę pražangą. Sužaidus pusė pirmojo kėlinio kėlinio šeimininkai į aikštę išleido buvusį žalgirietį Artūrą Gudaitį. Vilniaus „Lietuvos Ryto“ sirgaliai krepšininką pasitiko audringais plojimas, tuo tarpu Kauno fanai – švilpimu. Tačiau po Gudaičio išleidimo į aikštę Kauno krepšininkai laimėjo atkarpą 19:6 ir po pirmojo kėlinio turi 10 taškų persvarą, 27:17.

Startiniai penketukai:

Vilniaus „Lietuvos Rytas“: Mindaugas Lukauskis, Nicola Laprovittola, Gediminas Orelikas, Julius Jucikas, Rokas Giedraitis.

Kauno „Žalgiris“: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Paulius Jankūnas, Ianas Vougioukas, Edgaras Ulanovas.

Situacija prieš rungtynes:

Prieš 28 dienas komandos jau buvo susitikusios Kaune. Tuomet Lietuvos čempionai, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo 79:70.

„Lietuvos ryto“ vairą laikinai perėmus trenerio asistentui Aurimui Jasilioniui, vilniečių barikadose nuotaikos akivaizdžiai pagerėjo. Su ar be specialisto indėliu vilniečiai išvykoje netgi paguldė ant menčių turkų „Bešiktaš“ klubą. Sekmadienį sostinės komandą turėtų sustiprinti du iš trijų traumuotų žaidėjų – Antano Kavaliausko, Artūro Gudaičio ir Deivido Gailiaus.

Lietuvos čempionai savo ruožtu Eurolygoje šią savaitę iškovojo pirmąją pergalę namie – 67:56 nugalėjo pajėgiausią Lenkijos komandą „Sieliona Gora“. Ar favoritu vedinamam „Žalgiriui“ kovoti su emocinio pakilimo vedamu ir nenuspėjamu „Lietuvos rytu“ bus lengviau?