Du alpinistai rengiasi kopti į Everestą, naudodamiesi praėjusio šimtmečio trečiojo dešimtmečio ekipuote.
Britas Leo Houldingas ir amerikietis Conradas Ankeris (Konradas Ankeris) kitą savaitę mėgins pakartoti kopimą maršrutu, kuriuo 1924 metais ėjo du britų alpinistai George'as Leigh Mallory (Džordžas Li Maloris) ir Andrew Irvine'as (Endrius Ervinas). Jiedu kopdami žuvo.
Paskutinį kartą G.Mallory ir A.Irvine'ą alpinistai matė per binoklį, likus maždaug 250 metrų iki viršūnės. G.Mallory kūną 1999 metais 620 m žemiau viršūnės surado grupė, kuriai vadovavo C.Ankeris. A.Irvine'o kūnas taip ir nebuvo rastas.
Dabartinė ekspedicija mėgins nustatyti, ar jie galėjo būti pirmieji aukščiausio pasaulyje kalno nugalėtojai.
Oficialiai manoma, kad pirmieji į Everestą 1953 metais įkopė Naujosios Zelandijos pilietis Edmundas Hillary (Edmundas Hilaris) ir šerpas Tenzingas Norgay (Tenzingas Norgajus).
L.Houldingas ir C.Ankeris kopdami naudosis ne šiuolaikiniais alpinizmo prietaisais ir apranga, o tik tomis priemonėmis, kurių galėjo turėti G.Mallory ir A.Irvine'as: palapinėmis, kanapiniais lynais, apatiniais baltiniais ir drabužiais iš vilnos ir šilko.
Sudėtingiausia maršruto dalis yra vadinamoji Antroji iškyša - beveik vertikali maždaug 40 metrų uola. Šis ruožas toks sudėtingas, kad dabar prie uolos pastatytos kopėčios pavargusiems alpinistams pailsėti, tačiau šiai ekspedicijai jos bus nuimtos, ir alpinistai, kaip senais laikais, naudosis specialiais lynais.
Drauge su alpinistais į viršūnę kops ir grupė kino filmų kūrėjų, kurie filmuos dokumentinę juostą apie šį mėginimą nugalėti Everestą.
Šiais metais nuo kovo, kai prasidėjo sezonas, įkopti į Everesto viršūnę jau mėgino rekordinis alpinistų skaičius - 514 žmonių.
Tarp jų yra Nepalo gyventojas, kuris jau 17 kartų įveikė aukščiausią pasaulio kalną, 71-erių metų mokytojas iš Japonijos, ir britas, kuriam pirmą kartą pavyko paskambinti iš Džomolungmos viršūnės.
Tiesa, ne visiems pavyksta pasiekti šią viršukalnę: tarp žmonių, kuriems to nepavyko padaryti, yra olandas, kuris norėjo įkopti į Everestą vilkėdamas vien šortus. Kalno, kurio aukštis - 8 848 metrai, viršūnėje vėjo greitis siekia 200 km per val., o temperatūra nukrenta iki 60 laipsnių šalčio.
Ant šio kalno žuvo mažiausiai 207 žmonės.