• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Ankstyvą antradienio rytą iš pasaulio lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionato Stambule sugrįžusi bronzos medalio laimėtoja Austra Skujytė pagaliau galės pailsėti.

REKLAMA
REKLAMA

Čempionato bronzos medalininkės Austros Skujytės treneris, LKKA profesorius Aleksas Stanislovaitis savo auklėtinei leido pailsėti visą savaitę. „Net nežinau, ką reikės veikti. Dar nieko nesusidėliojau, noriu atsigauti po sunkių kovų ir košmariškos nakties“, – pasakė ji.

REKLAMA

Po varžybų negalėjai užmigti? – paklausėme A. Skujytės.

Miegojau labai blogai. Jutau didžiulį nuovargį, įtampą, emocijas. Iki varžybų viskas buvo gerai – nei per šviesu, nei televizoriaus mėlyna lemputė erzino ir gadino nuotaiką, viskas  buvo gerai. O po varžybų – ir per karšta, ir per šviesu, ir televizorius ne taip šviečia. Miegas buvo labai „kiauras“, vis nubusdavau. Be to, po varžybų buvau pakviesta į dopingo kontrolę, buvau prisigėrusi skysčių, todėl naktį dar į tualetą reikėjo bėginėti. Na, žodžiu ...

REKLAMA
REKLAMA

Tikriausiai gavai daug sveikinimų, net LR prezidentė Dalia Grybauskaitė tave pasveikino ...

Perskaičiau raštišką prezidentės sveikinimą. Gavau labai labai daug žinučių, sekmadienį radau keletą praleistų skambučių.

Kodėl nesiseka stumti rutulį? Tavo asmeninis rekordas17.63, o Stambule tenustūmei 16.26? Gal, kaip ir Kaune per Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą, išvargino šuoliai į aukštį?

Gal ir taip. Barjerinis bėgimas vyksta trumpai, po to tenka šokinėti į aukštį. Po aukščio varžybų buvo 30 min. pertrauka ir tada reikėjo stumti rutulį. Kiek gi žmogus gali išlaikyti tą koncentraciją? Ateina momentas, atrodo, jau neišlaikysiu, nespausiu savęs. Kaune man nepavyko – galvoju, Turkijoje bus kitaip, jokiu būdu neatsipalaiduosiu.Vėl susikaupiau, nusiteikiau, tačiau į sektorių atėjau kažkokia tuščia. Net pačiai buvo keista. Atrodo, būtų buvusi kokia valandėlė pailsėti, padžiūgaučiau geru asmeniniu  šuolių į aukštį rezultatu (1.90), aprimčiau ir eičiau ramiai stumdyti rutulio. Būtų buvusi  galimybė per mankštą išsijudinti, o dabar paprasčiausiai apšilimo aikštėje nebuvo laiko.  Sunkoka man dabar su ta mėgstamiausia mano rungtimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kurioje rungtyje už pasiektus rezultatus gavai daugiausia taškų?

Šuolius į aukštį (daugiau nei 1100 tšk.), 60 m barjerinį bėgimą (per 1002 tšk.) ir  rutulio stūmimą (946 tšk.). Už šuolius į tolį irgi mažiausiai 800 tšk. gavau.

Pasaulio čempionė ir rekordininkė ukrainietė Natalija Dobrynska atrodo taip pat galingai, kaip ir legendinė švedų septynkovininkė Karolina Kliuft, kuri daugiakovės varžybose jau nerungtyniauja. Kaip vertini čempionės rezultatus?

N. Dobrynska surinko 5013 tšk. Tai pasakiškas rezultatas, kiekvienoje rungtyje jinai gavo po 1000 taškų. Sportininkė sakė, kad jai nepasisekė rutulio stūmimas – šį sezoną per treniruotes ji gal 12 kartų stumdė už 17 metrų, o dabar tepasiekė 16.50 ir tapo šios rungties nugalėtoja. Rutulį visoms kažkodėl buvo labai sunku stumdyti.

REKLAMA

Jeigu rutulio stūmimo sektoriuje būtum pakartojusi savo asmeninį rekordą, kokią vietą būtum užėmusi?

Nebūčiau gavusi tiek taškų, kad užimčiau antrą vietą. Į Stambulą tikrai važiavau kautis su labai stipriomis varžovėmis. Dvi sportininkės britė Jessika Ennis ir rusė Tatjana Černova šią žiemą net nebuvo dalyvavusios varžybose, trys sportininkės buvo surinkusios per 4800 tšk. Varžovių laukas buvo be galo stiprus.

Iki pačios paskutiniosios akimirkos, kai jau įveikėme 800 m distanciją, nebuvo aišku, kaip viskas baigėsi, kas laimėjo medalius. Buvo nepaprastai sunku laimėti medalį. Gal būt todėl, šis apdovanojimas man netgi brangesnis už 2004 m. pelnytą bronzos medalį ir už praėjusiais metais iškovotą Europos čempionato sidabro medalį.

REKLAMA

Per 800 m distancijos bėgimą tau tikriausiai akyse buvo žalia... Visada taip būna, tai paskutinioji penkiakovės ir septynkovės rungtis. Jėgų bėgti beveik nebelieka.

Lietuvos rekordas pasiektas labai aukštas, Lietuvoje, matyt, tiktai tau vienai bus jį lemta pagerinti?

Gal ... (šypsosi ...)

Ar per Londono olimpines žaidynes varžovės bus tos pačios?

Bus dar jų. Tai – Vokietijos, Kanados daugiakovininkės, kurios praleido žiemos čempionatą. Manau, kad jų dar prilįs ir išlįs ...

Marytė Marcinkevičiūtė

TIK FAKTAI

Sekmadienį finišavo XIV pasaulio uždarų patalpų čempionatas Stambule. Šis čempionatas  Lietuvai buvo pats  sėkmingiausią per visą šių čempionatų istoriją. Pasiekti trys Lietuvos rekordai (A. Skujytė ir S. Tamošaitytė), pagerintas vienas asmeninis rekordas (L. Grinčikaitė) bei pakartotas asmeninis rekordas (A. Palšytė).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medalių įskaitoje Lietuvos komanda, laimėjusi bronzos medalį, pasidalino 25–28 vietas su Kuba, Lenkija ir

Trinidadu–Tobagu. Pagal taškus už 1–8 vietas Lietuvos rinktinė užėmė 22 vietą (iki šiol aukščiau 37 vietos nebuvo pakilusi).

Rezultatai:  A. Skujytė ( 3 vieta, 4802 taškai. LR), S. Tamošaitytė (4 v., 8,03 sek., LR), A. Palšytė (9 v., 1,92 m), R. Sakalauskas (9 v., 6,69 sek.), L. Grinčikaitė (12 v., 7,26 sek.).

Sonata Tamošaitytė (nuotr. SCANPIX)Sonata Tamošaitytė (nuotr. SCANPIX)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų