Už kokius pažeidimus galima netekti vairavimo teisės?

6171 – tiek žmonių, Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2015-aisias neteko teisės vairuoti. Išlaikius vairavimo egzaminą, tiek pradedantieji, tiek kelių veteranai, neturėtų atsipalaiduoti – pažeidus Kelių eismo taisykles gali tekti išklausyti papildomus kursus arba iš naujo laikyti egzaminus. Tad už kokius pažeidimus gresia vairavimo teisės netekimas ir ko turėtų saugotis vairuotojai?

Nuo metų pradžios – naujasis kodeksas

Lietuvos kelių policijos tarnyba primena, jog nuo 2017 m. sausio 1 d. buvo sugriežtintos nuobaudos už kai kuriuos Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Nuo 1985 m. balandžio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą pakeitė Administracinių nusižengimų kodeksas.

Kodekse numatyta griežtesnės atsakomybė ir už pavojingą vairavimą, lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, įvažiavimą į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus, vairavimą neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse. Už šiuo administracinius nusižengimus bus skiriama bauda nuo 170 iki 230 eurų ir privalomai atimama teisė vairuoti nuo 3 iki 6 mėnesių.

Galima netekti teisių 4 metams

Bene dažniausiai vairavimo teisė atimama viršijus leistiną greitį. Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, leistiną greitį viršijus daugiau kaip 30 km/val., teisės vairuoti atėmimas yra privalomai skiriamas ne tik pradedantiesiems vairuotojams, bet ir transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, taip pat motociklų vairuotojams. Už greičio viršijimą daugiau kaip 50 km/val. – vairuotojams privalomai atimama teisė vairuoti, o bauda siekia 550 eurų.

Naujajame kodekse griežtinama atsakomybė už vengimą tikrintis neblaivumą ar apsvaigimą. Vengusiems pasitikrinti neblaivumą numatyta bauda nuo 1000 iki 2000 eurų (buvo iki 860 eurų) ir teisės vairuoti atėmimas iki 4 metų. 

REKLAMA

Be to, svarbu priminti, jog dėl teisės vairuoti ir vairuotojo pažymėjimo grąžinimo vairuotojai turi kreiptis ne į policiją, o į VĮ „Regitra“.

„Klevo lapų” rizika

Tik išsilaikiusieji vairavimo egzaminus taip pat neturėtų atsipalaiduoti. Neturintiems 2 metų vairavimo patirties teisių netekimas gresia net ir už menkiausius pažeidimus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų