Nuovargio priežastis gali būti aktyvumo ir poilsio ciklų susimaišymas. Tai aktualu, kai perėjome prie žiemos laiko. Tačiau, sergantiems alergija nuolatinis nuovargis gali atsirasti ir dėl pačios alergijos simptomų, ir dėl vartojamų vaistų. Senesnės kartos antihistamininiai vaistai veikia smegenų receptorius ir juos slopina, todėl galite jausti mieguistumą ir nuovargį. Atsako specialistė Alergologė, klinikinė imunologė Nemira Vaičiulionienė:
- Tiksliai galėčiau atsakyti, jei žinočiau jūsų tyrimų rezultatus. Gal esate jautri dulkių erkutėms ar pelėsiui. Dėl to, įjungus šildymą, gali būklė pablogėti. Dulkių erkučių yra ne tik ant grindų. Jų randama ir pataluose, patalynėje, čiužiniuose, užuolaidose ir taip toliau. Tad grindų valymas dar nieko nereiškia.
Kalbant apie mieguistumą ir nuovargį, jį galite jausti dėl bendros savijautos pablogėjimo. Nosis užburkusi, neprakvėpuojate. Į smegenis patenka mažiau deguonies, tai gali duoti tam tikrą mieguistumo „foną“. Be to, kartais priešalerginiai vaistai, jų yra įvairiausių, gali kiek migdyti. Vėlgi nežinau, kokius vaistus vartojate, tad tiksliai negaliu pakomentuoti. Tačiau net jei geriate antrosios kartos priešalerginius vaistus, pasitaiko, kad vis dėlto individualiai kiekvienam gali atsirasti slopinantis šalutinis poveikis. Reikėtų pabandyti pasirinkti priešalerginį vaistą, kuris jūsų neslopina.