• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seksas ir paranoja

Seksologai teigia, kad nemažai konfliktų ir nesutarimų tarp porų atsiranda dėl įvairių paranojų, kurios kamuoja vis daugiau žmonių. Medicininėje literatūroje aprašoma daugybė paranojai būdingų pastovių kliedėjimo idėjų, tarp kurių dažniausiai pasitaiko persekiojimas, pavydas ir pan.

REKLAMA
REKLAMA

Kai susijungia seksas ir paranoja, galime išskirti netgi keletą specifinių tipų, kurie, jei nesikreipiama į medikus, dažniausiai ir tampa ne tik tarpusavio santykių atšalimo, bet ir partnerių skyrybų priežastimi.

REKLAMA

Pavydo paranoja

Nors seksas ir paranoja atrodo sunkiai suderinami dalykai, pavydumo paranoja - pasitaiko dažniausiai. Tai liguistas įsitikinimas, esą seksualinis partneris yra neištikimas, santykiauja su bet kuo pirma pasitaikiusia proga, nors to nepatvirtina jokie faktai. Negana to, tokie faktai paprasčiausiai išgalvojami, sufantazuojami.

REKLAMA
REKLAMA

Paranojikas tvirtai įsitikinęs savo teisumu, jo visiškai neveikia logiški ar emociniai partnerio ar giminaičių, pažįstamų kontrargumentai. Šis kompleksas tampa nuolatine šeimos konfliktų priežastimi, neretai sukelia sveiko partnerio lytinį atšalimą ar net pasibjaurėjimą.

Pavydus paranojikas verčia partnerį dažnai lytiškai santykiauti. Tokia paranojos forma dažniau suserga tie vyrai ir moterys, kurie patys kažkada buvo neištikimi ir nesąmoningai trokšta pasiteisinti, nuodėmę užkraudami partneriui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moterų erotinė paranoja

Erotinė paranoja dažniau ištinka moteris, nei vyrus. Tai liguistas įsitikinimas, kad koks nors žmogus ją įsimylėjęs. Tokios moterys metų metais gaudo to įsivaizduoto meilės objekto meilės “signalus”, kuriais gali būti visiškai nekalti, net neutralūs “mylimojo” gestai, žodžiai ir pan. Tuomet visiškai nekreipiamas dėmesys į kitus šalia esanèius vyrus bei jų rodomus dėmesio ženklus.

Ligos paranoja - tai liguistas žmogaus įsitikinimas, kad jis serga. Toks žmogus nuolat lanko gydytojus, trokšdamas kuo greičiau išsigydyti tą sutrikimą, o kai gydytojas neranda įsivaizduojamos ligos, paranojikas pyksta ir nedvejodamas eina pas kitą gydytoją. Pasak specialistų, visi šie paranojos atvejai sunkiai diagnozuojami, nes visais kitais atžvilgiais žmogus yra visiškai sveikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų