Į klausimą atsako psichologė Greta ČIŪRAITĖ .
Kai rutina ima slėgti, daug dažniau galvoje ima suktis ir negatyvios mintys, kurios tik dar labiau sutelkia dėmesį į tai, kas (galbūt, bet nebūtinai) yra blogai. Tuomet visos, net menkiausios, nesėkmės tampa didžiulės, ir žmogus nebepastebi to, kas gražu ir gera.
Negatyvios mintys yra automatinės ir kyla tada, kai žmogus susiduria su netikrumu, nerimu, nusivylimu ar kitais iššūkiais kasdienėje veikloje. Šias mintis žmogus vertina kaip faktus, todėl jomis tiki. Dažnos negatyvios mintys gali sukelti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmus bei nepasitikėjimą savimi.
Rutina yra visų žmonių gyvenimo dalis, tik vieniems ji padeda turėti naudingą kasdienos ritmą, o kitus ima slėgti ir liūdinti. Paprasta, tačiau labai veiksminga technika yra keistis. Atsibodo rytais skubėti į darbą ir nieko nespėti? Kelkitės anksčiau ir skirkite laiko pasimėgauti rytine kava. Vakarai namuose tapo nuobodūs? Išeikite su šeima pasivaikščioti, pažaiskite stalo žaidimą, o gal nuvažiuokite pasidžiaugti naktinio miesto vaizdu.
Rudenį ir pavasarį daug dažniau pasijaučia neįdomioji rutinos pusė. Tačiau tai, kaip prasideda ir baigiasi kiekviena diena, yra jūsų pasirinkimas. Galbūt išties verta pergalvoti savo tikslus, norus ir lūkesčius tiek sau, tiek artimiausiems žmonėms. Ir pasikalbėti apie tai su šeima bei kartu paieškoti būdų, kaip laiką kartu praleisti įdomiau ir turiningiau. Svarbiausia – nepatingėti ir išdrįsti, ko kartais kiekvienam žmogui ir pritrūksta. Pasidžiaukite saule, tai taip pat kartais pradžiugina širdį, jei nepraeiname nepastebėję.