Naujieji metai – pats tinkamiausias laikas peržvelgti savo ateities planus.
Kodėl gi nepadovanojus sau ir artimiesiems galingo užkalbėjimo, afirmacijos, kuri padės pasiekti ateinančiais metais tai, ko šiandien norisi labiausiai?
Realybę vadelioja dvi rankos – sąmonė ir pasąmonė. Pasąmonę galima pavadinti dešiniąja ranka – ji yra pagrindinė ir turi lemiamą galią, ką mes pajėgsime suvokti, padaryti, ir ko – ne.
Esama keleto būdų pertvarkyti šia informacijos perdavimo schemą. Psichologiniame lygmenyje šiuo atveju padeda afirmacija. Ji gali perprogramuoti smegenis iš anksto paruošta fraze.
Žodis gali išgydyti kūną ir sielą. Mokslininkai įrodė faktą, kad organizmui daro įtaką ne tik nerviniai impulsai, bet ir impulsai, kurie atsiranda veikiant žodžiams. Šie impulsai patenka į smegenų žievę, neuropeptidai (savotiški cheminiai kurjeriai) nukreipia juos į organizmą, kur jau įmanoma tam tikram laikui pakeisti kai kurių vidaus organų veiklą.
Meilės, laimės kupinos mintys, nešančios taiką ir ramybę, sustiprina organizmo pasipriešinimą ligoms ir gerina gyvenimo kokybę.
Afirmacija (iš lotyniško affirmatio) – tai patvirtinimas, teigiamas lėmimas. Tai ne šiaip sau pozityvūs žodžiai. Jei tiksliau – tai mažų raktelių rinkinys. Jais atrakinamos sąmonės durys ir pro jas įleidžiamos trokštamos permainos.
Afirmacija maskuoja žmogaus patiriamą negatyvą, leidžia taupyti psichinę energiją, kuri švaistoma nepasitenkinimui savimi išreikšti.
Afirmacijos veiksmingos net tuo atveju, jei jos nesutvirtintos šiuo metu esamais išgyvenimais. Jos visų pirma aktyvuoja už fantaziją atsakingą smegenų dalį. Kad įvyktų pilna materializacija, užtenka sutvirtinti šių sričių aktyvumą nedideliais realiais pojūčiais.
Norint ištarti tinkamas frazes ir jomis paveikti, svarbu vadovautis keletu nesudėtingų taisyklių:
1. Negalima naudoti žodelio „ne“ ir kitokių neiginių.
2. Visi veiksmažodžiai turėtų būti esamojo laiko.
3. Vieno teiginio ilgis neturėtų viršyti 2 sakinių.
4. Būtina vengti dviprasmybių.
5. Frazei galima suteikti ir emocinį atspalvį jaustukais ar vaizdingais posakiais.
Afirmacijos formulė sudaryta iš tokių dėmenų:
AŠ + „veiksmas esamuoju laiku“ + „svarbūs papildymai ir aplinkybės“.
Štai keletas pavyzdinių frazių, kurias galima naudoti sudarant afirmacijas:
• Aš gyvenu harmonijoje su savimi ir aplinkiniu pasauliu.
• Aš nusipelniau iš gyvenimo tik pačių geriausių dalykų.
• Aš uždirbu tikrai didelius pinigus.
• Aš priimu teisingus sprendimus.
• Aš atskleidžiu visas savo kūrybines galimybes ir talentus.
• Aš darau tai, kas man patinka.
• Aš gyvenu aktyviai ir įdomiai.
• Aš toleruoju kitų žmonių pažiūras.
• Aš sukuriu savo artimiesiems ir sau puikų gyvenimą.
• Aš puikiai jaučiuosi ir spinduliuoju sveikata.
Ir kt.
Išsirinkus trokštamą afirmaciją ją reikėtų užrašyti ir pasidėti matomoje vietoje, kad galėtumėte vėl ir vėl ją prisiminti, perskaityti. Pastebėta, kad nuolat prisimenant ir skaitant tokius priesakus gerėja nuotaika, atsiranda daugiau optimizmo, imama atkakliau siekti tikslo.
Tik būkite atsargūs ko nors norėdami! Nepamirškite – norai ne taip jau retai išsipildo...