REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės pasitiki tik dviem dalykais: pinigais ir „Kama Sutra“. Visi kita – labai atitolo ar net išnyko žmonių sąmonėje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip liūdnai beskambėtų šis  tvirtinimas, tačiau dauguma žmonių tuo tiki ir priima už gryną pinigą. Suprantama, mes negalime jų smerkti, tačiau bent jau pinigai – didžiausia žmonių vertybė, o štai kas dėl „Kama Sutros“ patariame susimąstyti.

REKLAMA

Neseniai atlikti tyrimai, dėl šio senovės indų traktato apie meilę, parodė, kad pirmasis vertimas iš indų į anglų kalbą turi daug netikslumų, nes kai kurios aprašytos sekso pozos yra tiesiog neįmanomos.

Todėl atskleisime ir jums kai kuriuos, švelniai kalbant, „Kama Sutros“ netikslumus...

Nemažai „Kama Sutros“ gerbėjų - Europoje

Mokslininkai įrodė, kad labiausiai galima pasitikėti knygos skyriumi, kur rašoma apie moters erogenines zonas. Beje, knygos autoriumi laikomas senovės indų filosofas ir seksologas Vatiasanas. Iš tikrųjų, jis surinko ir užrašė visus tuo metu gyvavusias seksualinio pobūdžio žinias apie intymius  aukštosios Indijos kastos vyro ir moters tarpusavio santykius.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš paskelbiant netikslumus, reikėtų paaiškinti, kad dėl to kaltas ne traktato autorius, o kažkoks anglas Richardas Bartonas, kuris pirmasis išvertė „Kamą Sutrą“ į anglų kalbą 1883 metais, nors knygos originalas pateko iš Indijos į Europą dar viduramžiais.

Knygą išleidus anglų kalba, atsirado nemažai „Kama Sutros“ gerbėjų europiečių tarpe. Todėl paskui ji buvo dar ne vieną kartą išversta  ir į daugybę kitų Europos kalbų... Nors vertimo pagrindu buvo laikomas minėto Bartono vertimas...

Moters erogeninės zonos – tamsus miškas

Tačiau grupė tyrinėtojų, kuriems vadovavo Čikagos universiteto istorijos ir religijos katedros profesorė Vendy Doniger, neseniai savo atliktame tyrime palygino traktato apie meilę originalą su anglo Bartono vertimu ir priėjo išvados, kad šis ne itin gerai suprato senovės indų kalbą, todėl neteisingai suprato ir išvertė skyrių apie moters erogenines zonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak profesorės Doniger, nėra ko stebėtis, kad anglų puritonas nesuprato intymaus pobūdžio terminų ir buvo ne toks geras specialistas meilės sferoje kaip tikrasis „Kama Sutros“ autorius.

Jos nuomone, daug blogiau tai, kad šiuolaikiniai žmonės iki šiol tiki šia knyga tarsi savotiška sekso biblija, nors tuo pačiu ir juokinga, nes didesnė dalis aprašytos informacijos „Kama Sutroje“ yra klaidinga.

Pavyzdžiui,  moters erogenines zonas, apie kurias rašo Richardas Bartonas, vertėjas patarė vyrams nustatyti žiūrint moteriai į akis. Kitaip tariant, moteris turi pati parodyti savo mylimajam, kur jam glamonėti.

REKLAMA

Nors aiškiai žinoma, kad senovės moterys sekso metu užmerkdavo akis, todėl šiuo patarimu vyrai negalėjo pasinaudoti, antraip, erogeninių zonų niekada ir nerastų. Be to, Bartonas labai iškėlė moters vaidmenį sekso metu, nes Viktorijos laikais gyvavusi puritoniška moralė nebūtų leidusi lygybės tarp vyro ir moters, ypač lovoje.

Tyrinėtojai išmėgino „Kama Sutros“ pozas praktikoje

Beje, taip pat buvo padarytas labai neįprastas tyrimas. Jį atliko tarptautinė mokslininkų grupė, kuriai vadovavo Indijos Mumbajaus valstybinio universiteto mokslų daktarė Vadzita Harabi. Eksperimento tikslas buvo patikrinti, ar įmanomos kai kurios sekso pozos, aprašytos senovės indų meilės traktate „Kama Sutra“.

REKLAMA

Originaliame traktato tekste aprašytos 64 sekso pozos, kurias norint realizuoti, reikalinga nepaprastai daug fizinių jėgų ir patirties. Todėl 14 savanorių  (7 porų) užduotis buvo patikrinti, ar žmogus yra pajėgus atlikti visas pozas.

Atlikus eksperimentą mokslininkai išsiaiškino, kad žmogui įkandama ne daugiau 40 pozicijų, aprašytų „Kama Sutroje“.

Taip pat atlikę gautų duomenų analizę, mokslininkai priėjo išvados, kad dabar žmonės neturėtų žiūrėti į „Kama Sutrą“ rimtai, o tie, kurie nori pasiekti aukštumų seksualiniame gyvenime, turėtų patys interpretuoti jiems patinkančias pozicijas, kurios išdėstytos senovės traktate.

Be to, specialistai įspėja „Kama Sutros“ mėgėjus vengti drąsių eksperimentų, kurie gali baigtis rimtomis fizinėmis traumomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų