2. Patikrinkite kuprinę. Sekite visus įrašus, pastabas, pažymius, kuriuos vaikas parsineša namo ir kuriuos duoda mokytoja. Nepasitikėkite per daug savo vaiku, tikėdamiesi, jog jis pats viską parodys. Jausitės tikrai gėdingai, jei iš visos klasės jūsų vaikas vienintelis pamiršo atsinešti kažkokių priemonių ar nepasiruošė specialios aprangos.
3. Visada eikite į atvirų durų dienas. Net jei turite vyresnių vaikų, nemanykite, jog pokalbiai su mokytojais yra nesvarbūs tik dėl to, kad jūsų vaikas nebe pirmokas, o mokosi pakankamai neblogai. Galite praleisti svarbią informaciją. Taip pat nepatenkinti gali likti ne tik mokytojai, bet ir jūsų vaikas. Net jei jam sekasi labai labai gerai, tikriausiai jis norėtų, jog mokytojai patvirtintų jo sėkmę tam, kad galėtumėte juo dar labiau didžiuotis.
4. Žinokite kiekvienos dienos grafiką. Paprašykite vaiko pateikti jums pamokų grafiką, žinokite kokias pamokas ar būrelius jis kasdien lanko. Po pamokų klauskite jo apie specifinius dalykus, kurie nutiko mokykloje.
5. Kalbėkitės su kitais tėvais. Vaikas gali matyti situaciją visiškai kitaip, meluoti, slėpti neigiamus įvykius mokykloje. Pokalbiai su kitais tėvais parodys, kokia yra realybė ir gali padėti išsiaiškinti apie problemas, apie kurias jūsų vaikas yra nelinkęs kalbėti. Taip pat geriau sužinosite apie jo elgesį, pasiekimus, nesėkmes.