Padvigubėjus vėjo greičiui, jo spaudimas automobiliui yra keturiskart didesnis nei paprastai. Atlikti tyrimai rodo, kad ypač atvirose kelio dalyse stiprus vėjas gali būti daugiau negu trečdalio visų eismo įvykių tiesioginė priežastis ar vienas iš lemiamų veiksnių.
„Ypač pavojingi gūsingi vėjai. Vairuotojas, susidūręs su vėjo šuoru, turi nedelsdamas, tačiau švelniai, pasukti ratus vėjo kryptimi, kad išlaikytų jėgų pusiausvyrą, – tvirtina vairavimo mokyklos direktorius ir ekspertas Zbigniewas Weseli. – Vėjo gūsio greitis gali būti net 2,5 karto didesnis negu paties vėjo vidutinis greitis tą dieną.“ Vairuotojai su gūsingais vėjais dažniau susiduria atvirose kelio atkarpose, ant tiltų ir lenkdami kitą automobilį. Kuo automobilis didesnis ir aukštesnis, tuo didesnį paviršiaus plotą veikia vėjo jėga, todėl išauga rizika, kad bus paveikta tokio automobilio judėjimo kryptis. Stiprus vėjas gali nustumti automobilį nuo kelio ar priversti kitą transporto priemonę netikėtai kirsti automobilio važiavimo trajektoriją.
„Esant stipriam vėjui, reikia vairuoti susikaupus, laikyti abi rankas ant vairo ir keisti automobilio greitį atsižvelgiant į vyraujančias oro sąlygas kelyje, – pataria vairavimo instruktoriai. – Kuo didesnis automobilio greitis, tuo lengviau vėjo šuoras gali paveikti jo važiavimo trajektoriją vairuotojui nespėjus sureaguoti ir suvaldyti automobilio.“
Kita aplinkybė, padidinanti stiprių vėjo gūsių keliamą pavojų, yra sumažėjęs padangų sukibimas su keliu dėl ant jo esančio plono ledo ar sniego sluoksnio. „Be to, sukibimas yra silpnesnis sukant ar stabdant“, – prideda vairavimo mokyklos instruktoriai.