Visiems žinoma, kad rūkymas yra bjaurus įprotis, keliantis pavojų ne tik paties rūkančiojo, bet ir netoliese esančių sveikatai. Apie tai mums primena gausybė įspėjamųjų užrašų, kurie pastaraisiais metais tapo kone didesni nei likusi matoma reklaminio turinio dalis. Rūkaliams tampa vis sunkiau rasti ramią vietelę, kur jie gali mėgautis šiuo įpročiu, viena iš tokių privačių erdvių yra jų automobiliai, kuriuose iš esmės savininkai gali daryti ką tik nori. Bent jau kol kas.
Tabako kontrolės žurnale parengtų publikuoti britų mokslininkų atliktų vartotojų tyrimų duomenimis, rūkantys vairuotojai savo keleiviams kelia didelę vadinamo pasyviojo rūkymo grėsmę. Buvo analizuojami daugiau nei 100 kelionių, kurias atliko 14 rūkančių ir trys nerūkantys vairuotojai, duomenys. Iš visų išvykų 34-iose nebuvo rūkoma, o automobilio interjero tarša siekė 7,4 mikrogramus kubiniame metre.
Rekomenduojama Jungtinių tautų, Pasaulio sveikatos organizacijos saugumo norma yra 25 mikrogramai viename kubiniame metre. Jei kelionėse, kurių metu nebuvo rūkoma, interjero tarša buvo gerokai žemiau pavojingos ribos, tai išvykos su rūkančiais vairuotojais gerokai ją viršijo – vidurkis siekė 85 mikrogramus vienam kubiniam metrui. Remiantis tyrimų rezultatais, didžiausios koncentracijos vidurkis siekė 385 mikrogramus kubiniam metrui, o vienu atveju parodymai viršijo visus matavimus ir siekė 880 mikrogramus vienam kubiniam metrui. Langų atidarymas ir klimato kontrolė įjungimas situacijos labai nepagerino, kadangi taršo lygis vis vien gerokai viršijo saugią ribą. Kai kuriose JAV valstijose, tokiose kaip Kalifornija, Arkanzasas, Merilndas ir Luizijana rūkymas privačiuose automobiliuose jau uždraustas arba bus uždraustas artimiausiu metu.