• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepatenkinti teisėsaugos institucijų veiksmais prieš gegužės mėnesį surengtų protesto akcijų dalyvius žemdirbiai kreipėsi paramos į Prezidentą Rolandą Paksą, Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską bei Ministrą Pirmininką Algirdą Brazauską.

REKLAMA
REKLAMA

Marijampolėje surengto išplėstinio žemdirbių pasitarimo atstovų pasirašytame pareiškime aukščiausiems valdžios pareigūnams teigiama, kad taikios žemdirbių protesto akcijos buvo iššauktos tragiškos ekonominės situacijos žemės ūkyje ir ypač pieno sektoriuje.

REKLAMA

"Žemdirbiai, matydami valstybės valdymo ir valdžios institucijų abejingumą, pasyvumą ir nenorą dialogo forma skubiai spręsti juos slegiančių problemų, ryžosi paskutinei priemonei - viešai protesto akcijai. Savo grynai ekonominius reikalavimus žemdirbiai valstybės institucijoms išsakė dar balandžio 15 d. mitinge prie Seimo rūmų", - toliau teigiama žemdirbių pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Būdami nuoseklūs, tuos pačius ekonominius reikalavimus jie kėlė ir gegužę vykusiuose taikiuose mitinguose prie Kalvarijos, Saločių, Kalvių muitinių bei Klaipėdos oro uosto.

Dabar visuose rajonuose, kur gegužės mėnesį vyko viešos žemdirbių protesto akcijos, vyksta priešteisminiai tyrimai, o žemdirbiai kaltinami politikavimu ir riaušių organizavimu. Tokie pat kaltinimai pateikti ir Žemės ūkio rūmų pirmininkui Jonui Ramonui, kuris dalyvavo ne visuose mitinguose ir juo labiau nebuvo vienintelis bei pagrindinis jų organizatorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Marijampolės žemdirbiai aktyviai pasisakė už viešų protesto akcijų organizavimą, nes buvo praradę viltį sulaukti dėmesio savo problemoms iš šalies vadovybės. Jiems pritarė išplėstinio žemdirbių pasitarimo dalyviai - iš visų Lietuvos regionų suvažiavę žemdirbių asociacijų, šakinių visuomeninių organizacijų atstovai.

REKLAMA

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Jonas Ramonas bendru sutarimu buvo įgaliotas viešai pareikšti visų tuo metu pasitarime dalyvavusių žemdirbių nuomonę ir vienašališkai nieko nesprendė. Viešos akcijos surengtos reikalaujant tūkstančiams žemdirbių, kurių įgaliojimus turėjo pasitarimo dalyviai.

REKLAMA

Žemdirbių pareiškime Prezidentui, Seimo Pirmininkui ir Ministrui Pirmininkui sakoma, kad prasidėjusį persekiojimą jie laiko atviru ir grubiu politiniu susidorojimu su aktyvesniais žemdirbiais, gynusiais konstitucinėmis priemonėmis savo teisėtus ekonominius reikalavimus.

"Tokios priemonės nepriimtinos demokratinėje valstybėje, todėl prašome Jūsų asmeniškai kuo greičiau sustabdyti visus moralės ir demokratijos principus paminančius pareigūnų veiksmus'', - sakoma žemdirbių pareiškime Lietuvos vadovams.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų