• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atsitiktinis sūnaus skambutis išgelbėjo tėvą nuo didelės pinigų sumos praradimo. Praėjusį šeštadienį (02.02) Ozo gatvės gyventojui 57 metų I. K. į namus paskambino vyriškis ir prisistatė sūnumi. "Sūnus" teigė, kad padarė avariją ir nuostoliams atlyginti jam dabar reikia 12 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvas pamanė, kad jam iš tikrųjų skambina sūnus, nes balsas buvo panašus į jo vaiko, todėl į banko "Snoras" sąskaitą nusprendė pervesti nurodytą pinigų sumą. Pasak policijos, kai pinigai jau buvo pervesti, I. K. paskambino tikrasis sūnus. Paaiškėjus apgaulei, bankas spėjo užblokuoti sąskaitą ir sukčius pinigų pasiimti nespėjo. Apgaviko ieško Vilniaus miesto 7-ojo policijos komisariato pareigūnai.

REKLAMA

Tuo tarpu Taikos gatvės gyventoja per patiklumą prarado 3 tūkst. litų. Taikos gatvės gyventoja 54 metų Z. P. policijai pranešė, kad sekmadienį į namus telefonu paskambino asmuo ir prisistatęs jos sūnumi pranešė, kad padarė autoavariją.

Nieko neįtardama moteris pervedė į nurodytą banko "Snoras" sąskaitą 3 tūkst. 160 litų. Vėliau paaiškėjo, kad vilnietės sūnus jokios avarijos nepadarė ir mamai neskambino. Šio sukčiaus ieško Vilniaus miesto 6-asis policijos komisariatas.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai stebisi begaliniu žmonių patiklumu. Sulaukę sukčiaus skambučio, žmonės neskuba skambinti savo vaikams ar giminaičiams, kad išsiaiškintų, ar iš tikrųjų jie pateko į nelaimę ir įsitikintų, ar jie čia skambino.

Sukčiai taip pat skambina žmonėms melagingai pranešdami, esą jie laimėjo prekybos ir pramogų centro loterijose ir, norėdami atsiimti prizą, turi nupirkti papildymo kortelių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai skambinama anksti rytą, vėlų vakarą ar naktį, kai žmogus dėl mieguistumo yra neatidus ir negeba tinkamai reaguoti. Policijos pareigūnai pataria pinigų aferistams aklai nedalyti ir prieš priimant sprendimus, informaciją patikrinti.

REKLAMA

Gyventojams, sulaukusiems skambučių apie tariamą avariją ar kitą nelaimę, policijos pareigūnai pataria skambinti visą parą veikiančiu telefonu 112 į Vilniaus miesto vyriausiąjį policijos komisariatą, kur jie galės pasitikrinti, ar iš tikrųjų jų artimieji buvo patekę į autoavariją, ar juos ištiko kita nelaimė.

Mobiliojo ryšio bendrovės ragina nediktuoti nepažįstamiems asmenims telefonų sąskaitų kortelių papildymo kodų.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų