Jungtinės Amerikos Valstijos ir vėl karaliauja pasaulio valstybinių su konkurencingiausia ekonomika reitinge. Kaip pažymima kasmetinio Šveicarijos Tarptautinio vadybos plėtros instituto (IMD) tyrimo ataskaitoje, pirmaujančias pozicijas Jungtinėms Amerikos Valstijoms pavyko užimti bazinių palūkanų normų mažinimo ir vartojimo išlaidų augimo dėka.
JAV ekonomika IMD sudaromame reitinge pirmauja jau nuo 1994 metų. Australija, kuriai 2002 metais buvo atitekęs trečias reitingo laiptelis, šiemet pakilo į antrą vietą, o trečioje vietoje atsidūrė Kanada.
Į pirmąjį dešimtuką, sudarytą pagal ūkio konkurencingumo kriterijų tarp valstybių, kurių gyventojų skaičius viršija 20 milijonų žmonių, taip pat pateko Malaizija, Vokietija, Taivanas, Didžioji Britanija, Prancūzija, Ispanija ir Tailandas. Rusijai atiteko 26 vieta, po Filipinų, PAR ir Indijos.
Kaip rašo AP, valstybių, kurių gyventojų skaičius yra mažesnis už 20 milijonų žmonių, grupėje pirmauja Suomija, po kurios eina Singapūras, Danija, Honkongas, Šveicarija, Liuksemburgas, Švedija, Nyderlandai, Islandija ir Austrija.
IMD ataskaitoje pažymima, kad šiuo metu Europos ekonomika išgyvena biudžeto deficitą, taip pat rimtus sunkumus, susijusius su pertvarkymu ir reformomis, o tai, analitikų nuomone, stabdo Europos valstybių ūkio augimą.
ELTA