• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rugsėjo 17 d. Lietuvoje bus rodomas trimatės erdvės (3D) dokumentinis filmas “Titanikas: gelmių vaiduoklis”. Filmo režisierius - “Oskaro” laureatas Jamesas Cameronas, kuris prieš šešerius metus pasauliui pristatė visų laikų pelningiausią juostą “Titanikas”.

REKLAMA
REKLAMA

3D filme “Titanikas: gelmių vaiduoklis” vaidina aktorius Billas Paxtonas, kuris juostoje “Titanikas” suvaidino Brocką Lovettą - brangenybių medžiotoją, “Titaniko” nuolaužose besitikintį atrasti garsųjį karaliui Liudvikui XVI priklausiusį deimantą. B. Paxtonas yra geriausias režisieriaus J. Camerono draugas.

REKLAMA

3D filme “Titanikas: gelmių vaiduoklis” nėra išgalvotų vardų, pavardžių, specialybių ar personažų. Visi ekrane pasirodantys asmenys yra garsiausi pasaulio mokslininkai, tyrinėtojai, mikrobiologai, okeanologai, istorikai, 3D technikos specialistai, operatoriai ir kūrybinė filmo komanda. Absoliučiai visi duomenys, pateikiami filme, yra tikri.

REKLAMA
REKLAMA

Aktorius B. Paxtonas, kartu su mokslininkų komanda nusileido į Šiaurės Atlanto vandenyną tik iš trečio karto. Du kartus jis pats pasiprašė pakeliamas: pirmąjį kartą nusileidus 1400 metrų po vandeniu, antrąjį - 1950 metrų. Abu kartus dėl vandens slėgio aktoriui iš nosies plūstelėjo kraujas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vandens slėgis Šiaurės Atlanto vandenyne, kur buvo filmuojamas nuskendęs laivas “Titanikas” (4000 metrų po vandeniu), siekia beveik 1100 kg 1 kv. centimetrui. Tam, kad vandens slėgis būtų kuo mažesnis ir nesugadintų filmavimo prietaisų, techninei filmo komandai teko sukurti visiškai naujus filmavimo prietaisus.

REKLAMA

Su 3D filmu “Titanikas: gelmių vaiduoklis” prasidėjo povandeninio filmavimo ir 3D technikos revoliucija: iki tol buvo filmuojama didelėmis, sunkiai valdomomis, net keletą šimtų kilogramų sveriančiomis povandeninėmis kameromis, kurios po vandeniu vienu metu galėdavo filmuoti vos keletą minučių. Šiam filmui buvo specialiai sukurtos skaitmeninės 3D mažytės robokameros, kuriomis J. Cameronas galėjo nesustodamas filmuoti net keletą valandų, pakrauti kamerų baterijas tiesiog po vandeniu ir landžioti jomis po “Titaniko” vidų.

REKLAMA

3D filmo “Titanikas: gelmių vaiduoklis” filmavimas 4000 metrų gylyje truko daugiau nei 900 valandų, iš kurių net 350 valandų buvo filmuojama skaitmeninėmis 3D robokameromis.

Skaitmenines 3D robokameras sukūrė režisieriaus J. Camerono brolis Mike’as Cameronas, kūręs specialiuosius efektus ir povandenines kameras filmui “Titanikas”. Skaitmenines 3D robokameras pagaminti kainavo beveik 10 milijonų JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaitmenines 3D robokameras režisierius J. Cameronas pavadino Elvudu (Elwood) ir Džeiku (Jake). Visa mokslininkų, tyrinėtojų, okeanologų ir istorikų komanda, dalyvavusi dokumentinio filmo kūrime, turėjo susitaikyti su režisieriaus užgaida ir šias mažytes robokameras taip pat vadinti vardais.

REKLAMA

Su 3D filmu “Titanikas: gelmių vaiduoklis” prasidėjo ir dar viena povandeninio filmavimo naujovė, susijusi su vandenyno gelmių apšvietimu: “Oskaro” laureatas fotografas Vince’as Pace’as išrado šviesos prietaisą, kuriuo net 4000 metrų gylyje įmanoma puikiai apšviesti net mažiausius ant dugno gulinčius objektus. Šį milžinišką šviesos prietaisą V. Pace’as pavadino “Medusa”. Jis matomas daugelyje filmo epizodų.

REKLAMA

3D filmui “Titanikas: gelmių vaiduoklis” sukurti buvo naudojami povandeniniai laivai-kapsulės “Mir1” ir “Mir2”. Jais filmavimo komanda beveik pustrečios valandos leisdavosi į 4 tūkstančių metrų gylyje gulinčio nuskendusio laivo “Titanikas” vietą. Iš viso tokių povandeninių laivų-kapsulių pasaulyje yra tik keturi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3D filmo “Titanikas: gelmių vaiduoklis” filmavimo komanda beveik prieš šimtmetį paskendusio “Titaniko” viduje atrado galybę vandens nesuardytų keleivių, įgulos narių bei laivui priklaususių daiktų: stalo įrankių, laikrodžių, taurių, lagaminų, knygų, drabužių, akinių ir t.t.

3D filme “Titanikas: gelmių vaiduoklis” režisierius J. Cameronas kompiuteriais atkuria paskutines “Titaniko” akimirkas iki siaubingos katastrofos. Filme galima išvysti laivo kapitoną ir jo įgulą, besistengiančius išvengti susidūrimo su ledkalniu, pirmuosius smūgius ir įsakymus evakuotis iš laivo. Ši scena buvo atkurta pagal istorikų ir išsigelbėjusių laivo keleivių užrašytus pasakojimus.

REKLAMA

3D filmą “Titanikas: gelmių vaiduoklis”, kartu su kitais garsiais TV ir kino prodiuseriais, prodiusuoja ir Amerikos lietuvė Giedra Račkauskas. Lietuvei jau teko dirbti su filmo “Nuostabus protas” režisieriumi “Oskaro” laureatu Ronu Howardu, daugkartiniu Kanų kino festivalio “Auksinės palmės” ir Didžiojo prizo nugalėtoju režisieriumi Wimu Wendersu bei galybe garsių Holivudo aktorių.

REKLAMA

Po ekspedicijos į “Titaniką”, daugelis 3D filmo “Titanikas: gelmių vaiduoklis” filmavime dalyvavusių mokslininkų spėja, kad tai gali būti paskutinė tokio masto ekspedicija į šį nuskendusį laivą. Spėjama, kad “Titanikas” jau skaičiuoja paskutinį dešimtmetį, po kurio jis jau negrįžtamai suirs. Tokios išvados buvo padarytos per filmavimą paėmus irstančio laivo mėginius ir ištyrus juos laboratorijose.

Oficialus filmo puslapis: http://disney.go.com/disneypictures/ghosts/index.html.

Kelionė į “Titaniką”: http://disney.go.com/disneypictures/ghosts/flash/index.html -užėję į šį puslapį pasirinkite paveiksliuką su užrašu DIVE ir nerkite į vandenyno gelmes.

ACME

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų