• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

TEISMAI

Madingo "Nokia" kaina - ketveri nelaisvės metai

Už mobilųjį telefoną - į "zoną"

Irena ZUBRICKIENĖ

Mobiliojo ryšio telefonų vagystės mokyklose, darbovietėse ar tiesiog gatvėje - bene populiariausias nusikaltimas pastaruoju metu. Teisėsaugininkai kasdien apipilami naujais pranešimais apie tokius įvykius - net epidemiją būtų galima skelbti. Marijampolės apylinkės teismo pirmininkas Dainius Gudas tris jaunus marijampoliečius, dėl mobilaus telefono tapusius plėšikais, nuteisė itin griežtai - laisvės atėmimo bausmėmis. Ar tai bus pamoka kitiems?

REKLAMA
REKLAMA

Nedas Burdulis (19 m.), Deividas Gylys (18 m.), Marijampolės profesinio rengimo centro moksleiviai, ir tuo metu niekur nedirbęs bei nesimokęs Mantvydas Zygmanta (18 m.) praėjusių metų spalio mėnesį nužiūrėjo, kad vienas netolimame Šunskų kaime gyvenantis jaunuolis, atvykstantis į Profesinio rengimo centre organizuojamus vairuotojų kursus, turi madingą mobiliojo ryšio telefoną "Nokia 3310". Buvo nutarta "kaimietį" palikti be ryšio. Patykoję į kursus einantį vaikiną marijampoliečiai jį lyg tarp kitko užkalbino bandydami sužinoti, kada jis trauks namų link. Mandagus šunskietis, atsakęs į kelis klausimus ir nutolęs nuo sutiktųjų, vienu momentu atsigręžė atgal, kad įsitikintų, ar paskui jį tebeseka "uodega". Plėšimą iš anksto suplanavusi trijulė tuo metu nutarė veikti - prisivijo savo auką ir pradėjo mušti. Šunskietis buvo daužomas rankomis, spardomas, o galiausiai nusikaltėliai dujų balionėliu jam į veidą papurškė dujų. Iš vaikino striukės kišenės ištraukę juos dominusį telefoną, plėšikai dėjo į kojas. Šunskietis priešinosi ir bandė vytis nubėgančiuosius, todėl gavo dar ne vieną smūgį į veidą. Grobio nepaleisdami jaunuoliai netrukus pasklido į skirtingas puses, tad nukentėjusiajam juos sulaikyti nebuvo lengva.

REKLAMA

Sumuštas ir apvogtas šunskietis rankų nenuleido. Jam padėti pasišovė sutiktas nepažįstamas jaunuolis. Abudu netrukus pasivijo ir sulaikė vieną iš plėšikų - D. Gylį. Baigėsi tuo, kad nusikaltėliai pažadėjo netrukus grąžinti pagrobtąjį telefoną. Kai bendrai surado telefoną nusinešusį M. Zygmantą, šis buvo žiebtuvėliu apdeginęs ir jau išmetęs "nokijoje" buvusią "Labas" kortelę. Tokią pat kortelę nukentėjusiajam iš namų atnešė nusikaltėliu tapęs D. Gylys.

REKLAMA
REKLAMA

Akimirksniu išaiškintų ir pagrobtąjį telefoną nukentėjusiajam atidavusių plėšikų veiksmai tapo žinomi teisėsaugininkams ir "įsivažiavo" iki teismo. Nors teisiamieji savo kaltės neneigė ir nuoširdžiai gailėjosi, teismas nusikaltimą traktavo kaip grupinį ir iš anksto suplanuotą (už tokius plėšimus Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę nuo ketverių iki dešimties metų). Pirmą kartą teisiamųjų suole atsidūrusiems moksleiviams N. Burduliui ir D. Gyliui buvo paskirta kalėti po ketverius metus sustiprintojo režimo pataisos darbų kolonijoje. M. Zygmanta tokio pat tipo įkalinimo įstaigoje turėtų kalėti trim mėnesiais ilgiau už savo bendrus, nes praėjusių metų rudenį vaikinas buvo lygtinai nuteistas už tai, kad du kartus per metus buvo sulaikytas neblaivus prie automobilio vairo. Teismas taip pat nutarė iš visų nuteistųjų konfiskuoti po 500 litų įvertinto jų turto. Beje, visi nuteisti vaikinai, atpildo dienos laukę laisvėje ir tikrai nesitikėję tokio griežto nuosprendžio, jį paskelbus, buvo kaipmat "apdalinti" antrankiais ir suimti. Dabar jie dar turi teisę Marijampolės teismo nuosprendį, sukėlusį prieštaringą diskusiją, apskųsti Kauno apygardos teismui.

2002 03 14

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų