• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spaudos apžvalga

(Paruošė A. J.)

Bulgakovas prieš kvaišalus

Daugelis Michailo Bulgakovo kūrinių gerai žinomi visiems. Tai ir "Meisteris ir Margarita", ir "Šuns širdis", ir "Baltoji gvardija". Tačiau mažai kas žino, kad garsusis rašytojas yra sukūręs apsakymą "Morfijus" - apie kaimo gydytoją, kuris pradeda vartoti kvaišalus ir degraduoja. Tai liūdnas pasakojimas, o svarbiausia - autobiografinis. M. Bulgakovas irgi dirbo gydytoju, irgi buvo priklausomas nuo morfijaus. Tik stipri valia, artimųjų ir supratingų kolegų pagalba padėjo jam įveikti pražūtingą įprotį.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš pat savo tragišką žūtį aktorius Sergejus Bodrovas jaunesnysis pagal šį apsakymą parašė scenarijų. Jis ketino pastatyti filmą, tačiau jo sumanymui buvo nelemta išsipildyti.

REKLAMA

Po 4 metų savo draugo atminimui filmą pagal šį scenarijų pastatė Aleksejus Balabanovas. Filmas nukelia į 1917-uosius, bolševikų suirutės metus. Daktaras Poliakovas atvažiuoja dirbti į Rusijos provinciją. Kartą, gelbėdamas kitą žmogų, vos nežūva pats. Jį išgelbsti tik morfijus. Ir jei jis būtų radęs savyje jėgų atsisakyti kvaišalų, viskas būtų buvę gerai. Tačiau Poliakovas vis dažniau ir dažniau leidžiasi narkotikus...

REKLAMA
REKLAMA

Dabar sunku pasakyti, kokį filmą būtų sukūręs S. Bodrovas, tačiau peržiūroje dalyvavę žurnalistai priėjo vieningos išvados: filmo negalima žiūrėti paaugliams, nėščiosioms ir jautrių nervų žmonėms.

Gimdymas - kompiuterinis

Jau pirmieji filmo kadrai pritrenkia natūralistinėmis scenomis - žiūrovams rodomas sunkus gimdymas ir galūnių amputacija. Kad išgelbėtų moteriai gyvybę, tenka amputuoti rankas ir kojas. Čia, akivaizdu, kompiuteriniai genijai pasistengė, ir operacija labai įtikinama. Tačiau mažyčio kūdikėlio atėjimas į šį pasaulį atrodo labai tikroviškas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Ar buvo filmuotas tikras gimdymas? - klausė žurnalistai režisieriaus. - Tokia praktika pasauliniame kine egzistuoja. - Žinoma, ne. Tačiau, jei jūs patikėjote, jog tai tikra, vadinasi, dirbome ne veltui, - juokėsi A. Balabanovas. - Mūsų technika - nepriekaištinga, tad didelių problemų nekilo.

REKLAMA

Ingeborda tiesos neatskleidė

Kaip žinome, lietuvių aktorė Ingeborga Dapkūnaitė jau seniai gyvena Didžiojoje Britanijoje ir nuolat filmuojasi Rusijoje. Į Peterburgą ji atvyko, kaip pati akcentavo, pristatyti "paties mylimiausio savo filmo", kuriame ji vaidina medicinos seserį, labai profesionaliai leidžiančią vaistus tiek ligoniams, tiek pagrindiniam filmo herojui daktarui Poliakovui. Kai žurnalitai pasidomėjo, iš kur ji taip profesionaliai moka leisti vaistus, kino žvaigždė atsakė, jog teko specialiai pasimokyti.

REKLAMA

- Mane mokė, - sakė Ingeborga, - tačiau su vienkartiniais švirkštais. O filme teko naudoti senuosius. Ir adatos tiesiog atšokavo nuo odos. Turėdavau užsimoti iš visų jėgų, kad įsmeigčiau adatą Lionei, Leonidui Bičevinui. Bet jis, šaunuolis, nė neaikteldavo.

- Argi jūs iš tikro leidote vaistus?

- Taip.

- O kokius vaistus leidote?

- Na, visų kinematografinės virtuvės paslapčių aš jums neišduosiu, - nusijuokė aktorė.

Be nuogybių neapsieita

Kas vaidins pagrindinius herojus, Aleksejus Balabanovas nusprendė iš karto. Felčerio rolę iš pradžių ketinta atiduoti Sergejui Makoveckiui. Tačiau, pasitaręs su prodiuseriu Sergejumi Seljanovu, režisierius nutarė, kad tinkamiausias šiam vaidmeniui - aktorius Andrejus Paninas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Manau, - sakė režisierius, - jis savo herojų suvaidino puikiai.

Beveik kiekviename A. Balabanovo filme koks nors herojus turi nusirengti. Ne išimtis ir "Morfijus".

Aktorė Ingeborga Dapkūnaitė tai vertina ramiai.

- Jei Balabanovas nusprendė, - sakė kino žvaigždė, - vadinasi, taip reikia.

I. Dapkūnaitei jau kartą teko A. Balabanovo filme nusirengti. Tai kino juosta "Karas". Aktorė nuoga turėjo plaukti kalnų upe ir tik per stebuklą nesusirgo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų