Jeigu bus teisiškai įrodyta, kad skirstomųjų tinklų privatizavimo sąlygos pažeidžia susitarimą su Europos Sąjunga dėl laisvo kapitalo judėjimo, jos bus keičiamos, antradienį interviu Lietuvos radijui pabrėžė Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas.
"Kai bus prieita prie išvados ir teisiškai įrodyta, kad mes suklydome - taisysime", - pažadėjo Premjeras, ragindamas neskubinti įvykių ir nepradėti savęs "plakti" iš anksto.
Opozicijos teigimu, neleidžiant Vakarų skirstomųjų tinklų privatizavime dalyvauti užsienio kapitalo bendrovėms, buvo pažeistas sutarimas su Europos Sąjunga dėl laisvo kapitalo judėjimo.
"Tegul tie, kurie kritikuoja, atsigręžia ir pasižiūri, ką jie padarė su "Lietuvos telekomu", kur liko visiškai nevaldoma ryšių sistema. Mes nenorime, kad taip atsitiktų su energetika", - akcentavo Vyriausybės vadovas.
Rytų ir Vakarų skirstomieji tinklai, pasak A. Brazausko, turi būti tarpusavyje konkuruojančios kompanijos ir Lietuvoje atsirasti laisva elektros rinka. Tuomet vartotojas galės rinktis ir pirkti elektros energiją ten, kur ji bus pigesnė.
"Tai, ko siekia kritikuojantys mus, - gali atsitikti, kad Rytai ir Vakarai atsidurs vienose rankose. Ar tai bus naudinga mūsų valstybei? Aš manau, kad nelabai. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl buvo sudarytos skirtingos sąlygos", - teigė Vyriausybės vadovas.
Seimo opozicinės Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) frakcijos vadovai teigia Rytų ir Vakarų skirstomųjų tinklų bendrovių privatizavime pasigedę viešumo ir skaidrumo.
Opozicija taip pat tvirtina neišgirdusi argumentų, kodėl "Rytų skirstomieji tinklai" ir "Vakarų skirstomieji tinklai" yra traktuojami skirtingai, kodėl yra nustatytos skirtingos privatizavimo sąlygos.
Prognozuojama, kad negatyvių vertinimų Lietuva gali sulaukti ir iš Europos Komisijos.
Vyriausybė siekia "Rytų skirstomųjų tinklų" ir "Vakarų skirstomųjų tinklų" privatizavimą baigti šių metų pabaigoje - 2004-ųjų pradžioje.
ELTA