Šeštadienį Sirijos valstybinė žiniasklaida sukritikavo Jungtinių Valstijų valstybės sekretorių Coliną Powellą (Koliną Pauelą), kuris paragino Damaską pasekti Libijos pavyzdžiu bei atsisakyti turimų ginklų programų, ir pareiškė, kad visų pirma tai turėtų padaryti Izraelis.
Penktadienį per televiziją parodytame interviu C.Powellas sakė, kad Vašingtonas nepriskiria Sirijos "blogio ašiai", kurią sudaro Iranas, Šiaurės Korėja ir nuverstojo Irako diktatoriaus Saddamo Husseino (Sadamo Huseino) partijos "Baath" šalinininkai, bet jam kelia nerimą Sirijos vykdoma "teroristinės veiklos" politika ir turimi masinio naikinimo ginklai.
"Jiems reikėtų pasekti kitų šio regiono šalių, ypač Libijos pavyzdžiu", - Didžiosios Britanijos televizijos kanalui "Sky News" teigė JAV valstybės sekretorius.
Ilgą laiką iš visos širdies Vakarų nekentęs Libijos lyderis Muammaras Gaddafi (Muamaras Kadafis), norėdamas užbaigti dešimtmečiais trukusią šalies izoliaciją ir atsikratyti sankcijų, praėjusį mėnesį žengė didžiulį žingsnį santykių atšilimo link - sutiko sustabdyti draudžiamų ginklų programas ir įsileisti tarptautinius tikrintojus.
Tačiau valstybinis Sirijos radijas kasdien transliuojamoje komentarų laidoje pareiškė, kad kažkada būtent Jungtinės Valstijos blokavo "(Jungtinių Tautų) Saugumo Tarybai pateiktą Sirijos pasiūlymą apvalyti Artimuosius Rytus nuo įvairių masinio naikinimo ginklų, tarp jų ir branduolinių, kurių kovinių galvučių Izraelis turi daugiau kaip šimtą".
Radijo laidoje buvo klausiama, kodėl Vašingtonas nereikalauja, kad Izraelis atsisakytų turimų ginklų programų, sutiktų įsileisti inspekcijas ir pasirašytų tarptautines ginkluotės sutartis.
Sirija neigia įsigijusi branduolinių, cheminių ar biologinių ginklų, tačiau tvirtina turinti teisę gintis nuo Izraelio, kuris, kaip manoma, turi du šimtus branduolinių galvučių.
Izraelis laikosi nuostatos šio klausimo neaptarinėti.
"Reuters"-BNS