• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Prezidento Rolando Pakso kreipimasis, kuriame šalies vadovas siūlo inicijuoti apkaltą Seimo pirmininkui Artūrui Paulauskui, Seimo valdybai kelia daug abejonių, nes yra pateiktas, jos nuomone, nesilaikant galiojančių teisės aktų. Todėl trečiadienį Seimo valdyba pavedė Teisės departamentui išnagrinėti šio kreipimosi teisinį turinį. Tik gavus teisininkų įvertinimą Seimo valdyba pasirengusi pateikti Lietuvos prezidentui atsakymą į jo kreipimąsi.

REKLAMA
REKLAMA

Komentuodamas šį Seimo valdybos sprendimą, Seimo vicepirmininkas Vytenis Andriukaitis sakė, kad kol kas R. Pakso kreipimasis nesuteikia galimybės pradėti jokių teisinių procesų. "Kai suteiks, tada ir svarstysime", - pažymėjo jis, atsakydamas į žurnalistų klausimą dėl galimybės pradėti apkaltos procesą Seimo pirmininkui.

REKLAMA

Jo nuomone, R. Pakso kreipimesi yra be galo daug juridinių prieštaravimų. "Mes parašysime motyvuotą, teisiniais argumentais pagrįstą atsakymą šalies prezidentui. Jeigu jis atsižvelgs į teisinius argumentus ir pateiks kreipimąsi taip, kaip, mūsų nuomone, jis turėtų būti pateiktas, tuomet Seimas turės nagrinėti šį klausimą", - sakė V. Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikisi, kad Teisės departamentas iki savaitės pabaigos suspės įvertinti R. Pakso kreipimąsi.

Pasak V. Andriukaičio, Lietuvos prezidento kreipimasis kelia abejones konstituciniu aspektu, nes Konstitucijoje nėra numatomas apkaltos procesas tokiam pareigūnui, kaip Seimo pirmininkas. Konstitucijoje, anot jo, apkaltos procesas numatomas Seimo nariui, o Seimo pirmininkas nuo pareigų nušalinamas nepasitikėjimo keliu, kurį rengia Seimas. "Jeigu apkalta būtų adresuojama Seimo nariui, tuomet kreipimasis turėtų būti apiformintas taip, kaip nustato Seimo statutas. Jis turėtų būti įregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate, pateikiamas Seimo posėdyje", - sakė Seimo vicepirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas savo kreipimesi kaltina A. Paulauską "sąmoningai atskleidus informaciją, sudarančią valstybės paslaptį, asmenims, kurie neturėjo leidimo dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, tuo šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką bei sukėlus pagrįstus įtarimus dėl nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso 125 straipsnyje "Valstybės paslapties atskleidimas", padarymo".

Čia pat prezidentas kaltina Seimo pirmininką "diskreditavus Lietuvos Seimo, kaip vienos iš valstybės valdžios institucijų, autoritetą, tuo šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką".

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų