Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas atmeta Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus iškeltus įtarimus dėl neaiškių jėgų, atvedusių jį į didžiąją politiką.
Portugalijoje viešintis parlamento vadovas ketvirtadienį (04.24) išplatino pareiškimą, kuriame teigė, kad ateiti į politiką jam pirmiausia padėjo tos jėgos, kurios privertė jį palikti generalinio prokuroro postą.
A. Paulauskas buvo pirmuoju nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos generaliniu prokuroru. Šias pareigas jis ėjo 1990-1995 metais ir iš jų buvo atleistas pakeitus įstatyme nustatytą kadencijos laiką.
Tuo metu valdančiąją daugumą Seime sudarė Lietuvos demokratinės darbo partijos (buvusios Lietuvos komunistų partijos) atstovai.
"Jau tada suvokiau, kad kažkas ne taip dedasi mūsų valstybėje ir ryžausi eiti į politiką", - teigia A. Paulauskas.
Vėliau, jo teigimu, jam talkino "daug politinių jėgų", kurioms atstovavusių žmonių šiandien yra tiek Seimo daugumoje, tiek opozicijoje, Vyriausybėje versle, žiniasklaidoje, teisėsaugos sistemoje, kultūroje.
A. Paulauskas dalyvavo 1997 vykusiuose prezidento rinkimuose, bet jų nelaimėjo. Vėliau su savo šalininkais jis įkūrė Naująją sąjungą (NS, socialliberalus)."Bet stipriausia politinė jėga buvo Lietuvos žmonės, tada mane labai aktyviai rėmę", - pažymi jis.
Taip Seimo pirmininkas reagavo į Vidaus reikalų ministerijos sekretoriaus Jono Liaudansko televizijoje iškeltą pasiūlymą pasidomėti, "kokios jėgos" atvedė į didžiąją politiką A. Paulauską.
A. Paulausko teigimu, tokie J. Liaudansko klausimai yra panašūs į jo paties sukeltą neteisėto duomenų rinkimo skandalą, dėl kurio buvo bandyta apkaltinti policijos generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių.
"Skirtumas tik tas, kad gavę gerą Seimo laikinosios komisijos, žiniasklaidos pamoką, skandalų režisieriai pakeitė stilistiką - dabar kaltinimai suformuluoti klausimų forma", - teigia Seimo pirmininkas.
"Visa tai rodo, kad intrigantų kvalifikacija pastebimai auga ir jeigu tas augimas nebus sustabdytas, galima tikėtis ir kur kas didesnių pavojų valstybės stabilumui ir žmonių nuotaikoms, su kuriomis jie ateis į referendumą", - pažymi jis.
Parlamentinė tyrimo komisija trečiadienį konstatavo, kad ministras nepagrįstai apkaltino policijos generalinį komisarą Vytautą Grigaravičių, esą jo nurodymu ar jam toleruojant buvo neteisėtai renkama informacija apie aukštus pareigūnus.
Taip pat komisija nusprendė, kad ministro sprendimas nušalinti generalinį komisarą nuo pareigų ir paskirti jam atestaciją neturėjo teisinio pagrindo.
Tuoj po komisijos išvadų paskelbimo Seimo pirmininkas paragino J. Bernatonį "nepasilikti savo poste".
VRM sekretorius J. Liaudanskas taip pat siūlė pasidomėti saugos bendrovės "Ekskomisarų biuras" vaidmeniu privatizuojant "Mažeikių naftą" bei V. Grigaravičiaus ryšiais su šia saugos bendrove.
Minėtos bendrovės steigėjas yra dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narys Alvydas Sadeckas.
Pastarasis J. Liaudansko užuominas apie šios saugos bendrovės vaidmenį sudarant sąlygas JAV bendrovei "Williams International" privatizuoti "Mažeikių naftą" pavadino absurdiškomis.
"Tai pilnas absurdas, nesąmonė, prasimanymai ir nieko nepagrįstos užuominos. Tai yra tęsinys puolimo prieš V. Grigaravičių", - teigė parlamentaras.
V. Grigaravičius atmetė įtarimus, kad jis yra susijęs kokiais nors ypatingais ryšiais su "Ekskomisarų biuru".
Vidaus reikalų ministras Juozas Bernatonis įpareigojo ministerijos sekretorių J. Liaudanską per tris dienas pagrįsti savo pareiškimus televizijos laidose.
55 metų J. Liaudanskas 1997-2001 metais vadovavo bendrovės "Achema" vindikacijos tarnybai, prieš tai dirbo vidaus reikalų sistemoje, vadovavo Policijos departamentui.
Prieš keletą dienų ministras J. Bernatonis nušalino sekretorių J. Liaudanską nuo policijos kuravimo ir ėmėsi prižiūri šią sritį pats.
Nuo policijos kuravimo nušalintas sekretorius kuruoja dar 9 vidaus reikalų sistemos tarnybas, tarp jų - Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą, Vadovybės apsaugos departamentą, Valstybės sienos apsaugos tarnybą, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą bei Vidaus tarnybos pulkus.
BNS