• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per dvigubą referendumą sekmadienį pareiškę savo nuomonę, dauguma slovėnų pritarė šalies stojimui į Europos Sąjungą ir NATO, tai rodo preliminarūs balsavimo rezultatai.

REKLAMA
REKLAMA

Vyriausybinės rinkimų komisijos duomenimis, įvertinus 90 procentų biuletenių, nustatyta, kad už stojimą į Europos Sąjungą buvo 89,6 procento balsavusių, o už NATO narystę - 66,2 procento. Atvyko balsuoti 60 procentų rinkimų teisę turinčių Slovėnijos piliečių.

REKLAMA

"Labai geri ir įtikinami rezultatai. Esu laimingas, kad slovėnai padarė teisingą ir atsakingą sprendimą", - sakė prezidentas Janešas Drnovšekas.

"Slovėnai pasinaudojo istorine galimybe, o Slovėnijos valstybė pasirodė esanti išmintinga ir protinga šalis, padariusi šiuolaikinį sprendimą", - taip rezultatą įvertino užsienio reikalų ministras Dimitrijus Rupelis.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkimų teisę 2 milijonus gyventojų turinčioje Slovėnijoje turi apie 1,6 milijono žmonių. Prahos ir Kopenhagos viršūnių susitikimuose Slovėnija pernai metų pabaigoje buvo pakviesta stoti į abi Europos organizacijas.

Nors dėl karo Irake pastaruosius porą mėnesių slovėnų skepticizmas NATO atžvilgiu sustiprėjo, vis dėlto dauguma balsavusių mano, kad Slovėnijai naudinga ši narystė jau vien dėlto, kad ši šalis, buvusi Jugoslavijos federacijoje, yra istoriškai karų draskomame Balkanų regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lemiamą reikšmę slovėnų apsisprendimui turėjo Serbijos ministro pirmininko Zorano Džindžičiaus nužudymas Belgrade šiemet kovo 12 dieną. Anot politologų, šis teroro aktas priminė slovėnams, kad regione dar nestabilu ir kad po NATO skėčiu bus saugiau. Beje, Slovėnija dar turi neišspręstą ginčą dėl teritorijų su Kroatija, kuri dar nepakviesta stoti į gynybinį Vakarų šalių aljansą. Europos Komisija šį slovėnų referendumą vertina kaip žingsnį už taiką.

REKLAMA

"Aš sveikinu slovėnus už NATO organizacijai suteiktą pasitikėjimo votumą, už jų pasiryžimą prisiimti narystės įsipareigojimus", - palankiai sutiko žinią apie referendumo rezultatus ir NATO generalinis sekretorius Džordžas Robertsonas (George Robertson).

Politiniai apžvalgininkai taip pat pažymėjo, kad tokį rezultatą lėmė prieš referendumą vykusi agitavimo kampanija, kuri "akivaizdžiai buvo sėkminga". "Šie rezultatai - tai vyriausybės atlikto elektorato smegenų plovimo pasekmė", - sakė euroskeptikus ir NATO priešininkus jungiančios grupės "Neutro" vadovas Gorazdas Drevensekas.

dpa-Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų