• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Staigus ūmus respiracinis sindromas (SŪRS) ligonių šlapime ir išmatose gali gyventi keletą dienų, sekmadienį paskelbė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) naujoje savo ataskaitoje, skirtoje sparčiai plintančiai epidemijai.

REKLAMA
REKLAMA

Honkongo mokslininkai įtaria, kad virusas gali egzistuoti kanalizacijoje, tai paaiškintų, kodėl tiek daug žmonių susirgo dideliame gyvenamajame komplekse. Genetinė viruso medžiaga buvo rasta pacientų išmatose ir šlapime. Tyrimų rezultatai, paskelbti PSO interneto puslapyje (http://www.who.int) rodo, kad virusas gali vieną ar dvi dienas gyvuoti viduriavusių žmonių išmatose kambario temperatūroje. PSO taip pat nustatė, kad įprastos dezinfekuojančios medžiagos, tokios kaip chloras virusą nužudo per penkias minutes.

REKLAMA

Visame pasaulyje nuo SŪRS jau mirė 450 žmonių dar 6 tūkst. 700 užsikrėtė. Ligą sukelia naujas koronavirusų šeimos narys. Jis susijęs su virusais, kurie sukelia slogą bei žarnyno ir respiracines ligas gyvūnams.

Liga nėra gydoma ir 6-10 procentų ligonių miršta. Ligą pasaulyje išplatino lėktuvų keleiviai. Keliaujant lėktuve virusas perduodamas oru čiaudint ir kostint. Nors virusas yra panašus į kitus respiracinių ir skrandžio ligų sukėlėjus, jis gali gyventi ant įvairių paviršių ir būti perduodamas kai žmogus paliečia užkrėstą vietą, o paskui - savo nosį, burną ar akis.

REKLAMA
REKLAMA

"The Washington Post" taip pat pranešė PSO gydytojus nustačius, kad virusai ant plastikinių paviršių gyvena 24 valandas, nors šios informacijos PSO savo interneto puslapyje nepaskelbė. Gydytojai teigia, kad geriausia apsisaugoti nuo SŪRS galima dažnai plaunant rankas.

PSO perspėjo, kad Kinijos ligoninėse gali nebūti pakankamai įprastų infekcijos kontrolės priemonių, tokių kaip kaukės ir pirštinės ir užsiminė, kad medikai nepakankamai dažnai plauna rankas ir nevengia liesti paviršių. Infekcinių ligų specialistai teigia, kad taip elgiasi ir Europos bei JAV ligoninių darbuotojai, todėl ligoninėse perduodama tiek daug infekcijų.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų