Į užsienį dėl skandalo nebevažiuojantis ir užsienio vadovų nelankomas prezidentas Rolandas Paksas paprašė politikų ir žurnalistų nebekalbėti Lietuvos tarptautinę izoliaciją.
"Terminas vartojamas neatsakingai ir nederamai meta šešėlį visai Lietuvai ir valstybės užsienio politikai", - spaudos konferencijoje pirmadienį (01.19) teigė R. Paksas.
Prezidento nuomone, apie tarptautinę izoliaciją yra pagrindo kalbėti nebent Šiaurės Korėjos ar Libijos, bet ne Lietuvos atveju.
"Esminis skirtumas, kad Lietuvos atveju to nebuvo, nėra ir nebus. Lietuva yra pripažinta tarptautinės bendrijos narė, valstybė, kuri jau šiais metais taps Europos Sąjungos ir NATO nare ir niekas neabejoja Lietuvos demokratiniais institutais", - kalbėjo R. Paksas.
"Mums patiems nereikėtų vartoti terminų, kurių niekas netaiko", - teigė R. Paksas.
Paklaustas, kada vyks artimiausias vizitas į užsienį, prezidentas pasiūlė kreiptis į jo naująjį užsienio politikos patarėją Petrą Vaitiekūną. Ambasadorius P.Vaitiekūnas žurnalistams diplomatiškai atsakė, kad prezidento vizitai į užsienį ir susitikimai su valstybių vadovais yra rengiami, jų grafiką jis pateikęs prezidentui, tačiau plačiau komentuoti jo negalįs.
Pastaruoju metu iš užsienio valstybių Lietuvą pasiekia pranešimai apie vadovų atidedamus vizitus ir siūlymus R. Paksui pasirinkti kitą laiką vizitams. Apie savo atidedamus vizitus paskelbė Italijos ir Slovakijos prezidentai, o iš Europos Tarybos pasiekia neigiamos žinios dėl R. Pakso planų sakyti kalbą Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijoje balandį. Anksčiau R. Paksui dėl skandalo teko atsisakyti vizito į JAV.
R. Paksas spaudos konferencijoje taip pat perspėjo, kad dabartinio skandalo "autoriai, scenaristai, režisieriai turėtų atsakyti už tuos nuostolius, kuriuos padarė Lietuvai šitas skandalas". Skandalo "autorių" jis šį kartą neįvardijo.
Skandalas dėl galimų prezidento aplinkos ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais, slaptos informacijos nutekėjimo kilo paskutinėmis spalio dienomis. Prezidentas atsidūrė apkaltos proceso taikiklyje.
Apkaltos komisija iki vasario 13 dienos Seimui turi pateikti išvadą, ar kaltinimai prezidentui šiurkščiai pažeidus Konstituciją ir sulaužius duotą priesaiką yra pagrįsti ir rimti. Patvirtinus jų pagrįstumą ir rimtumą, Seimas turėtų balsuoti dėl prezidento nušalinimo.
BNS