Prisipažinkite, ką paprastai veikėte ilgais žiemos vakarais? Galima lažintis, kad dauguma lindėjote šiltuose butuose ir žiūrėdamos televizorių skaniai užkandžiavote. Suprantama - lauke drėgna, šalta, tad nėra jokio noro lįsti iš po šilto apkloto ir nustumti šonan dėžutę šokoladinių saldainių.
Užtat kai žiema baigiasi, jūs labai persigąstate. Atrodo, kad visi rūbai tarsi susitraukė. Mėgstamiausią sijoną užsitempiate lyg ant būgno, o džinsus galėsite mūvėti tik jei išmoksite nebekvėpuoti. Tuomet jūs puolate prie svarstyklių ir paaiškėja, kad ne rūbai susitraukė...
Susidūrusi su tokia žiauria tiesa kiekviena moteris puola vos ne į paniką ir ima rautis plaukus. Iš vienos pusės tai netgi gerai - stresas sudegina nereikalingas kalorijas, tačiau plaukų gaila, nes pavasarį jie dėl vitaminų stokos ir taip slenka. Taigi teks imtis kokių nors priemonių, kad jūsų klubai ir talija atgautų pradines linijas. Visų pirma patariame nusiraminti ir nebeisterikuoti. Kad žiemą priaugote svorio, nieko keista, nes pabūgęs šalčių organizmas pradeda kaupti energiją ir atidėti riebalus. Kai atšyla ir organizmas tai pajunta, keli kilogramai svorio nukrenta savaime. Tiesa, tam tikros riebalų atsargos liks, ypač jei nenustosite eksperimentuoti su šokoladu ir bandelėmis. Tad tampa aišku, kad be dietos neapsieisite. Tačiau nelygu dieta, mat neprotingas siekimas suliesėti gali labai pakenkti per žiemą ir taip nualintam jūsų organizmui. Kad taip neatsitiktų, išmėginkite patikrintą ir nekenksmingą prancūzišką dietą.
Nealkana dieta
Šią dietą sukūrė prancūzė Katrin Husak. Jos laikydamosi jau ilgus metus liesinasi moterys (net vyrai). Jau po savaitės jūs neteksite trijų nereikalingų kilogramų, tačiau kad išliktų pasiekti rezultatai, šios dietos reikia laikytis 14 dienų.
Gerai tai, kad ši dieta pakankamai įvairi ir jums nereikės valgyti vien avižinių dribsnių. Be to, jūsų organizmas nejaus vitaminų ir mineralų stygiaus, o tai reiškia, kad jūsų plaukai išliks tankūs ir šilkiniai, o oda nepraras stangrumo ir sveikos spalvos. Į šią dietą įeina pakankamai baltymų, tad nejusite alkio, silpnumo, nesvaigs galva.
Pagrindinis šios dietos principas - vienu metu galima valgyti tik augalinės arba tik gyvulinės kilmės produktus. Augaliniai produktai aprūpins jūsų organizmą fruktoze, ląsteliena, vitaminais ir mineralais, o gyvuliniai produktai - baltymais, būtinais kraujui ir taisyklingai medžiagų apykaitai.
Tačiau neskubėkite džiaugtis, kad svorio numesite labai lengvai. Vis dėlto tai dieta, tad jums reikės apsiriboti iki 1 800 kalorijų per dieną. Tad alkį jausite. O kad laikytis šios dietos nebūtų taip sunku, kartkartėm galima ko nors užkąsti. Žinoma, ne saldainiukų ar bandelių, o išgerti kefyro, neriebaus jogurto ar vištienos arba jautienos sultinio.
Laikantis šios dietos draudžiama:
1. Miltiniai patiekalai (galima tik rupios duonos).
2. Cukrus. Taigi apie uogienes, saldainius ir pyragaičius teks pamiršti. Taip pat ir vaisinius nektarus, kurie paprastai pakankamai kaloringi. Vaisių sultis taip pat rinkitės atsargiai - įdėmiai perskaitykite užrašus ant pakuočių, nes daugelis gamintojų juos saldina "baltąja mirtimi". Idealiausia sultis sunktis patiems.
3. Druska. Jei nesūdytas maistas jums bus labai neskanus, galite jį pagardinti petražolėm, rozmarinu, peletrūnais ar kitais prieskoniais. Dar vienas neblogas druskos pakaitalas - sojos padažas. Na, o mėgstantieji maistą gali pasigardinti citrinos sultimis.
4. Alkoholis. Turėsite atsisakyti net taurės raudonojo vyno ar bokalo alaus.
Leidžiama valgyti
Sutikite, kad apribojimai ne tokie griežti, be to, dėl figūros galima ir pakentėti, tuo labiau kad tas dvi savaites misite visai pakenčiamai.
Pirmoji diena
Pusryčiai: apelsinas, 2 riekelės rupios duonos, stiklinė arbatos be cukraus (galima pasisaldinti cukraus pakaitalais).
Pietūs: 100 gramų virtų burokėlių, apšlakstytų alyvų aliejumi, 100 gramų virtų ryžių (galima pasigardinti pomidorų padažu), 1 stiklinė pomidorų sulčių.
Vakarienė: 100 gramų troškintos žuvies, stiklinė neriebaus jogurto arba kefyro.
Antroji diena
Pusryčiai: 2 valgomieji šaukštai dribsnių su pomidorų sultimis, bananas, puodelis nesaldintos juodos kavos.
Pietūs: daržovių (pomidorų, agurkų, salotų, svogūnų laiškų ir petražolių) mišrainės, pagardintos augaliniu aliejumi su actu arba citrinos sultimis; troškintas burokėlis su morkomis ir juodosiomis slyvomis, daržovių sultys.
Vakarienė: 100 gramų liesos varškės, 50 gramų sūrio, stiklinė jogurto, stiklinė šilto pieno.
Trečioji diena
Pusryčiai: kietai virtas kiaušinis arba riekelė liesos jautienos, jogurtas, arbata (kava) be cukraus.
Pietūs: 100 gramų virtų šampinionų salotų, pagardintų alyvų aliejumi, citrinos sultimis ir pabarstytų svogūnų laiškais; virta su lupena bulvė ir troškinti kopūstai, apelsinas.
Vakarienė: 100 gramų virtos paukštienos, 50 gramų sūrio, stiklinė neriebaus kefyro.
Ketvirtoji diena
Pusryčiai: 2 valgomieji šaukštai kukurūzų dribsnių su pienu, jogurtas, puodelis kavos.
Pietūs: 100 gramų virtų krevečių salotų, pagardintų alyvų aliejumi, pabarstytų krapais, 80-100 gramų virtos veršienos, "gyvas" jogurtas.
Vakarienė: šviežių kopūstų salotų, pašlakstytų alyvų aliejumi ir apibertų petražolėmis, riekelė rupios duonos, 2 kiviai, arbata su cukraus pakaitalu.
Penktoji diena
Pusryčiai: jogurtas, kiaušinis "su marškinėliais" (į verdantį vandenį įmušame kiaušinį ir išverdame), arbata su cukraus pakaitalu.
Pietūs: kietai virtas kiaušinis, 100 gramų menkės, ešerio arba sterko filė, keptos su svogūnais.
Vakarienė: šviežių daržovių salotos su augaliniu aliejumi, troškintos pupelės su petražolėmis, su lupena virta bulvė, riekutė rupios duonos, stiklinė nesaldintos arbatos.
Šeštoji diena
Pusryčiai: kietai virtas kiaušinis ar riekelė liesos jautienos, jogurtas, arbata (kava).
Pietūs: šviežių kopūstų ir morkų salotos, pašlakstytos augaliniu aliejumi ir citrinos sultimis, 100 gramų kepintų šampinionų, 100 gramų virtų ryžių, stiklinė apelsinų sulčių.
Vakarienė: 50 gramų krabų lazdelių, pašlakstytų citrinos sultimis, 150 gramų troškintų jaučio kepenėlių, stiklinė šilto pieno.
Septintoji diena
Pusryčiai: 2 valgomieji šaukštai javainių su jogurtu, kava arba arbata be cukraus.
Pietūs: kietai virtas kiaušinis, 150 gramų troškintų jaučio kepenėlių, biojogurtas.
Vakarienė: 100 gramų virtos paukštienos, žiediniai kopūstai, pašlakstyti augaliniu aliejumi, stiklinė obuolių sulčių.
Šitaip pasimaitinus savaitę, jums nebebus sunku laikytis šios dietos ir dar septynias dienas.
Atkreipkite dėmesį
Jei jūsų skrandis atsisako žalių daržovių, drąsiai galite jas vartoti virtas ar troškintas (bet ne aliejuje, o vandeny).
Pasistenkite neruošti maisto atsargai.
Nepraleiskite valgymo laiko. Antraip kitą kartą sušlamšite kur kas daugiau nei reikia.
Jei alkio priepuoliai užeina sėdint prie televizoriaus ar skaitant, įsidėkite burnon kramtomosios gumos - žandikauliai turės ką veikti, o rankos nesieks bulvių traškučių. Kraštutiniu atveju užvalgykite salotų ar sutriaukškite kopūstlapį.
Besilaikant dietos beveik neišvengiami prasižengimai. Pavyzdžiui, užeinate pas draugę, o ji ką tik išsikepusi jūsų mėgstamų sausainių. Bet tai ne priežastis numoti ranka į dietą. Jei jau nesusilaikėte, tą dieną nebevalgykite pietų - apsiribokite salotomis.
Prieš einant į parduotuvę būtina iš anksto susidaryti būtiniausių pirkinių sąrašą ir nebepirkti nieko daugiau, kad nebūtų pagundų.
Atminkite, kad be jokių apribojimų galite gerti mineralinį vandenį ir nestiprią arbatą su citrina. Skysčiai kuriam laikui apgauna skrandį.
Žaliąją arbatą kur kas skaniau gerti nesaldintą nei juodąją.