REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Lietuvos pareigūnų paskelbto nepritarimo išduoti dainininką dar iki teismo, Prancūzija ieško išeičių, kaip parsivežti namo Vilniuje suimtą dainininką Bertrand'ą Cantat (Bertraną Kanta).

REKLAMA
REKLAMA

Neatmetama ne tik diplomatų, bet ir abiejų šalių prezidentų įsikišimo galimybė.

Penktadienį dainininkui pareikšti įtarimai nužudžius savo gyvenimo draugę aktorę Marie Trintignant (Mari Trentinjan), kuri taip ir neatsigavusi po Vilniuje patirtos galvos traumos praėjusį penktadienį mirė Paryžiaus ligoninėje.

REKLAMA

Pasak Prancūzijos naujienų agentūros AFP, nustebęs po ketvirtadienį Lietuvos prokuratūros paskelbto pareiškimo, Prancūzijos teisingumo ministras Dominique'as (Dominikas) Perbenas teigė aiškiai supratęs, kad Lietuva nepritaria dainininko ekstradicijai.

Tačiau dar liepos 30 dieną ministras optimistiškai teigė, kad Lietuva "labai greitai gali išduoti" B. Cantat, nes nukentėjusioji ir įtariamasis yra Prancūzijos piliečiai.

Prancūzijos baudžiamojo proceso kodeksas numato bylų teismingumą Prancūzijoje, kai jos piliečiai padaro nusikaltimą arba būna jų bendrininkais užsienyje, tačiau tik tos šalies sutikimu.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Lietuvos generalinis prokuroras Antanas Klimavičius ketvirtadienį kategoriškai pareiškė, kad B. Cantat turi būti teisiamas Lietuvoje. Lietuvos baudžiamasis kodeksas už nužudymą numato laisvės atėmimo bausmę nuo penkerių iki penkiolikos metų.

Prancūzijos agentūros teigimu, ekstradiciją reglamentuoja 1957 ir 1959 metų konvencijos, be to, pažymima, kad tarp abiejų šalių jau būta ekstradicijos atvejų, daugiausiai iš Prancūzijos Lietuvai, remiantis būtent šias dviem tarptautiniais dokumentais.

"Šiuo metu mes stengiamės išsiaiškinti situaciją, stengiamės suprasti skirtingų taisyklių, reglamentuojančių ekstradiciją, persidengimą", - sakė AFP šaltinis Teisingumo ministerijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Trintignant šeimos advokatas Georges'as Kiejmanas (Žoržas Kižmanas) pripažino, kad, remiantis 1959 metų konvencija, ekstradicija Lietuvos pareigūnams "galimybė", bet "ne įpareigojimas".

Advokatas pažymėjo, kad B. Cantat procesas Prancūzijoje yra vienintelis dalykas, dėl kurio sutaria dainininko gynyba ir Trintignant šeima.

Agentūros teigimu, B. Cantat teismas Lietuvoje būtų laikomas Paryžiaus nesėkme, tačiau tokia išeitis ketvirtadienį nebeatrodė neišvengiama.

"Neginčijama, jog sujudo Paryžiaus ir Vilniaus diplomatai, ir B. Cantat ekstradicija, atrodo, bus sudėtingesnė, nei atrodė iš pradžių. Tačiau tai galėtų būti išspręsta diplomatinėmis derybomis. Spaudimas bus daromas pačiu aukščiausiu lygiu, prezidentų", - AFP cituoja neįvardintą teisėją.

"Lietuvai mes esame didelė šalis. Reikia atsargiai elgtis su jautrumu ir nesielgti su lietuviais taip, kaip su mumis kartais elgiasi amerikiečiai", - sakė tas pats teisėjas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų