• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį (02.25) ypatingos skubos tvarka pakeitė šiais metais įsigaliojusį naujos redakcijos Referendumo įstatymą, palengvindamas galimybes pritarti Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą per gegužę planuojamą referendumą.

REKLAMA
REKLAMA

Viena įstatymo pataiso nustato, jog sprendimas dėl šalies dalyvavimo tarptautinėse organizacijose būtų laikomas priimtu, jeigu tam pritartų daugiau kaip pusė referendume dalyvavusių piliečių.

REKLAMA

Dabartiniame Referendumo įstatyme nustatytas aukštesnis reikalavimas - sprendimui šiuo klausimu priimti reikia ne mažiau kaip vieno trečdalio visų rinkimų teisę turinčių piliečių balsų.

Kita pataisa suteikė galimybę Seimo sprendimu rengti referendumą ilgiau negu vieną dieną, taip pat pratęsti balsavimo laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Seimas nepakeitė ankstesnio savo ketinimo skelbti privalomąjį referendumą, kurio rezultatai yra privalomi Seimui.

"Šitas įstatymas išsklaido abejones, jog tautos nuomonės nebus atsiklausta. Mes kviečiame tautą išsakyti savo nuomonę ir ji bus lemiama", - teigė Liberalų frakcijos narys Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kurie parlamentarai, pasisakantys prieš šalies narystę ES, piktinosi, kad politikai bando bet kokiais būdais pasiekti teigiamą rezultatą referendume.

"Tauta prievarta varoma į Europos Sąjungą. Šitas prievartinis varymas žeidžia normalaus piliečio garbę ir orumą", - piktinosi Seimo narys Julius Veselka.

REKLAMA

Konservatorius Vytautas Landsbergis ragino negąsdinti tautos ES ir suvereniteto praradimu.

"Narystė ES yra Lietuvos suvereniteto stiprinimas", - teigė jis, pažymėjęs, kad netapusi ES nare Lietuva bus "(Baltarusijos prezidento - BNS) A. Lukašenkos rūtų darželis, kurio viduryje stovės žvirblių baidyklė, labai panaši į vieną Seimo narį".

REKLAMA

Tai jis sakė replikuodamas į J. Veselkos pasisakymą.

Daugumoje valstybių, kuriose ketinama rengti referendumą dėl stojimo į ES, sprendimui referendume priimti taip pat pakanka daugiau kaip pusės visų dalyvavusiųjų balsų.

Lietuva savo Referendumo įstatyme iki šiol buvo nustačiusi griežčiausius reikalavimus.

Referendumo įstatymo pataisos įsigalios, kai jas pasirašys prezidentas. Tai teks padaryti jau naujajam prezidentui Rolandui Paksui, kuris pradės eiti savo pareigas trečiadienį.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų