Seimo Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Rimantas Šukys labai trumpai vadovavo darbo grupei, kuriai buvo pavesta parengti Seimo statuto pataisas dėl parlamentarų darbo sąlygų, taigi ir atlyginimo didinimo. Darbo grupės vadovo posto R. Šukys atsisakė iškart po to, kai viešai pasamprotavęs, jog ateinančios kadencijos Seimo nario atlyginimas galėtų būti padvigubintas, susilaukė Seimo pirmininko Artūro Paulausko kritikos.
Anot A. Paulausko, kai šalyje vidutinis darbo užmokestis siekia vos 1 000 litų, o minimali alga - perpus mažesnė, pradėti viešai kalbėti apie 7 000 litų siekiančius Seimo narių mėnesinius atlyginimus yra labai neapdairu. Juolab kad seimūnai gauna įvairius priedus (už savo pinigus nereikia pirkti net šratinuko ar užrašų knygutės), jiems sumokama už pokalbius mobiliuoju telefonu, padengiamos kai kurių parlamentarų gyvenimo Seimo viešbutyje išlaidos ir t. t.
O gal visai be reikalo purkštaujama? Gal išties tokias atsakingas pareigas užimantys Seimo nariai nusipelnę ne 7 000 litų siekiančio, o keliagubai didesnio atlygio?
"Kranklys" apklausė 111 šalies gyventojų nuo 4 iki 104 metų amžiaus, prašydamas pareikšti nuomonę dėl Seimo narių atlyginimo didinimo. Neįtikėtina, tačiau net du trečdaliai apklaustųjų karštai pritaria seimūnų algų padidinimui neįvardijant viršutinės ribos! Vienas penktadalis nedrąsiai siūlo atlyginimus palikti tuos pačius ir tik vienuolika iš šimto vienuolikos pasisakė už tai, kad parlamentarams atlyginimų kelti nereikia. Beje, vyresnio amžiaus respondentai sunkiausiai besiverčiantiems parlamentarams sutiktų paaukoti dalį pensijos ir siūlo organizuoti labdaros akcijas bei kurti Parlamentarų paramos fondą. Esą kas daugiau tautos išrinktųjų gerove bepasirūpins, jei ne tie, kurie juos rinko...