• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasinaudojimu tarnybine padėtimi įtartas Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretorius Alfonsas Sigitas Tamošiūnas atsistatydinti neketina ir teigia nieko bendra neturįs su buvusiai sutuoktinei priklausančiais žemės sklypais.

REKLAMA
REKLAMA

STT duomenimis, A.Tamošiūno žmona Gražina Tamošiūnienė, su kuria jis yra išsiskyręs, bet gyvena kartu, nuosavybės teise turi 12 žemės ir miško sklypų Elektrėnų, Vilniaus, Švenčionių rajonuose, Vilniaus mieste.

REKLAMA

Žemės ūkio ministras Jeronimas Kraujelis antradienį Seime žurnalistams teigė, jog dėl valstybės sekretoriaus atleidimo priims sprendimą tik gavęs galutines STT tyrimo išvadas.

Spaudos konferencijoje trečiadienį A.S.Tamošiūnas teigė, kad per visus metus, kiek dirbo žemės ūkio ministerijoje, niekada nekuravo žemėtvarkos klausimų, nedalyvavo komisijose ar darbo grupėse.

REKLAMA
REKLAMA

"Kokios nors įtakos daryti ruošiamiems įstatymams nebuvo net teorinės galimybės", - teigė ministerijos valstybės sekretorius.

Jis teigė, kad su žmona išsiskyrė teisme dar 1989 metų pavasarį, tačiau pripažino, kad gyvena viename bute, tik atskiruose kambariuose, su atskirais įėjimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tikrai, mes gyvenam kiekvienas savo, turim sąlyčio tašką - nepilnametę dukrą, moksleivę. Mūsų bendravimas ir apsiriboja dukros auklėjimu ir mokymusi, išlaikymu", - tvirtino A.S.Tamošiūnas.

"Kodėl aš turėčiau gyventi valkatos teisėmis kažkur tai, kada aš turiu savo turto dalį, ir aš galiu auklėti savo vaiką?", - piktinosi jis.

REKLAMA

Klausimus dėl žemės sklypų jis siūlė užduoti jo buvusiai sutuoktinei.

"Aš negaliu išsiaiškinti dalykų, kurie su manim neturi nieko bendra", - sakė jis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) parlamentiniam Teisės ir teisėtvarkos komitetui (TTK) įvardijo kai kuriuos aukštus pareigūnus, kurie galėjo pasinaudoti tarnybine padėtimi, įteisindami žemės sklypus.

REKLAMA

TTK nariams pirmadienį pateiktame STT rašte nurodomos Žemės ūkio ministerijos valstybės sekretoriaus A.S.Tamošiūno, Aplinkos ministerijos Vandens išteklių departamento direktoriaus Gintauto Naviko, Nacionalinės žemės tarnybos generalinio direktoriaus pavaduotojo Juozo Gudaičio pavardės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Preliminariais duomenimis, žemės sklypų projektavimas, matavimas bei įteisinimas išvardytiems įtakingiems pareigūnams ir jų artimiems giminaičiams buvo atliekamas pažeidžiant žemės reformą reglamentuojančius teisės norminius aktus bei savanaudiškai pasinaudojant turima informacija apie vertingus žemės sklypus", - teigiama STT generalinio direktoriaus Valentino Junoko pasirašytame rašte.

REKLAMA

STT tokią informaciją pateikė, reaguodama į TTK pirmininko Aloyzo Sakalo prašymą pateikti duomenis apie sklypus, kurie buvo suprojektuoti valstybiniuose parkuose nesilaikant Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo.

REKLAMA

A.Sakalas BNS sakė manąs, jog tokie pareigūnai turėtų būti atleisti iš užimamų pareigų. "Aš manau, jog A.Tamošiūnas turėtų būti atleistas. Vyriausybė turėtų galvoti, kaip tai padaryti", -pabrėžė A.Sakalas, kalbėdamas apie Žemės ūkio ministerijos sekretorių.

"Man reikia atsakymo "taip" arba "ne". Jeigu bus atsakymas "taip", tai sprendimas bus priimtas per kelias dienas", - žurnalistams yra sakęs J.Kraujelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, jog buvo idėja sudaryti ministerijos komisiją įtarimams ištirti, tačiau vėliau nuspręsta to nedaryti, nes tokios komisijos išvados nekeltų visuomenės pasitikėjimo.

"Aš nesu prišalęs prie kėdės," - teigė. A.S.Tamošiūnas. Jis draugė žadėjo "prisiimjti atsakomybę", jei būtų atrasti jo darbo trūkumai.

REKLAMA

Šiuo metu STT pareigūnai atlieka tyrimą dėl Vilniaus apskrities viršininko administracijos, Nacionalinės žemės tarnybos, Aplinkos ministerijos bei Žemės ūkio ministerijos darbuotojų galimai neteisėtų veiksmų atkuriant jiems nuosavybės teises bei formuojant žemės sklypus.

Įtariama, jog kai kurie pareigūnai pasinaudojo 1999 metais gegužę priimtomis Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisomis, sudarančiomis galimybę perleisti nuosavybės teisių atkūrimą ne tik artimiems giminaičiams, bet ir kitiems asmenims.

REKLAMA

STT duomenimis, šiuo metu valstybiniuose parkuose, kurių bendras plotas sudaro 565,8 tūkst. hektarų, yra projektuojami maždaug trys tūkstančiai sklypų.

STT taip pat nustatė preliminarų į šiuos sklypus pretenduojančių piliečių sąrašus.

Atsižvelgdami į STT pateiktas išvadas, TTK nariai pirmadienį nepritarė Žemės ūkio ministerijos inicijuotoms Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisoms, kuriomis siekta išplėsti ratą asmenų, galinčių persikelti atgautą žemę į nacionalinius parkus ir valstybės saugomas teritorijas, remiantis giminystės ryšiais su šiose ar besiribojančiose teritorijose gyvenančiais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA

"Komiteto nuomone, pataisomis nepagrįstai siekiama išplėsti tokių asmenų ratą", - BNS sakė TTK pirmininko pavaduotojas Raimondas Šukys.

Apie žemėtvarkos problemas prezidentas Rolandas Paksas trečiadienį telefonu kalbėjosi su premjeru A.Brazausku.

Pasak prezidento spaudos tarnybos pranešimo, valstybės vadovas atkreipė dėmesį į užsitęsusią žemės reformą ir neskaidrius kai kurių pareigūnų veiksmus, skirstant žemės sklypus.

Pokalbio metu valstybės vadovas pažymėjo, kad prieš savaitę dėl žemės grąžinimo buvo susitikęs su Žemės ūkio, Vidaus reikalų ministerijų, Vilniaus apskrities vadovais.

Tuomet šalies vadovas akcentavo būtinybę dėti visas pastangas, kad žemės reforma būtų baigta iki kitų metų pabaigos, atkreipė dėmesį į pažeidimus ir piktnaudžiavimus projektuojant žemės sklypus, pabrėžė asmeninę pareigūnų atsakomybę.

R.Paksas dar kartą išreiškė susirūpinimą dėl kai kurių vadovaujančių Žemės ūkio ministerijos pareigūnų kompetencijos ir asmeninės atsakomybės.

Šalies vadovas paragino A.Brazauską kuo skubiau išsiaiškinti, ar aukšti pareigūnai apsirūpindami sklypais pasinaudojo tarnybine padėtimi.

Prezidento nuomone, susikompromitavę pareigūnai turėtų būti atleisti iš pareigų, o esant jų kaltės įrodymams - patraukti atsakomybėn.

Prezidentas sakė ir toliau atidžiai stebėsiąs bei vertinsiąs žemės reformos eigą.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų