• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV kino, programinės įrangos, vaizdo žaidimų ir muzikos įrašų bendrovės penktadienį (02.14) paragino prezidento George’o W. Busho (Džordžo V. Bušo) administraciją imtis ryžtingų priemonių kovojant prieš jų produktų piratinių kopijų rengimą ir prekybą užsienio šalyse, dėl kurios, jų vertinimais, JAV ekonomika 2002 metais negavo apie 20-22 milijardus JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA

Gamintojai ragina papildyti JAV "juodąjį sąrašą" dar devyniomis valstybėmis, tarp kurių yra ir Lietuva.

REKLAMA

Tarptautinis intelektinės nuosavybės aljansas (IIPA) paragino JAV prekybos atstovą Robertą Zoellicką (Robertą Zeliką) kol kas neatsisakyti 75 milijonų JAV dolerių vertės dėl piratavimo skirtų prekybos sankcijų Ukrainai, taip pat pridėti prie JAV "juodojo sąrašo" ("priority watch list") dar devynias valstybes - Lietuvą, Bahamų Salas, Boliviją, Kuveitą, Pakistaną, Lenkiją, Pietų Afriką, Pietų Korėją ir Tailandą.

REKLAMA
REKLAMA

Grupė taip pat reikalauja atidžiai stebėti Kiniją, kurioje, aljanso vertinimais, JAV bendrovės dėl nelegalaus kino filmų, muzikos įrašų, verslo ir pramoginės programinės įrangos bei knygų kopijavimo kasmet praranda beveik 1,85 milijardo JAV dolerių.

IIPA pateikė savo komentarus, JAV prekybos atstovui rengiant pavasario ataskaitą apie intelektinės nuosavybės teisių pažeidimus pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aljanso tyrimo duomenimis, nuostoliai iš piratavimo 56 į tyrimą įtrauktose valstybėse 2002 metais sudarė 9,2 milijardo JAV dolerių. Nuostoliai likusioje pasaulio dalyje siekia apie 11-13 milijardų JAV dolerių, tačiau į šią sumą neįeina piratavimas per internetą.

REKLAMA

Brazilijos "piratai", JAV pramonei praėjusiais metais atsiėję apie 771 milijoną JAV dolerių, šiek tiek pralenkė piratus iš Taivano ir Rusijos.

Nuostoliai Ukrainoje buvo gerokai mažesni - 265 milijonai JAV dolerių, tačiau piratavimo mastas šioje šalyje yra akivaizdžiai didesnis, atsižvelgiant į bendras šalies autorių teisių saugomos pramonės gamybos apimtis.

REKLAMA

Atskirą ataskaitą pateikusi vaizdo žaidimų gamintoja "Nintendo" pareiškė, kad pagrindiniai neteisėto kompiuterinių žaidimų piratavimo ir platinimo kaltininkai yra Kinija, Paragvajus ir Meksika. Bendrovės vertinimais, dėl vaizdo žaidimų piratavimo prarasti pardavimai pasaulio rinkoje praėjusiais metais sudarė 650 milijonų JAV dolerių.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų