Lietuvos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintomis priemonėmis gali būti užtikrinta, kad iki 2005 metų pabaigos biodegalai sudarytų ne mažiau kaip 2 proc. nuo bendro šalies rinkoje esančio benzino ir dyzelino, skirto transportui, energijos kiekio, o iki 2010-ųjų galo - 5,75 proc.
Tokią nuostata yra Ūkio ministerijos parengtame Biokuro įstatymo pakeitimo įstatymo projekte.
Per metus Lietuva naftos produktų sunaudoja apytiksliai 2,4 mln. tonų, iš jų benzino - 368,5 tūkst. tonų, o dyzelino - apie 700 tūkst. tonų. Biodegalams, kurių naudojimą skatinti ketinama atsižvelgiant į Europos Sąjungos (ES) teisės aktų reikalavimus bei Lietuvos tarptautinius įsipareigojimus, priskiriami biokuras, bioetanolis, biodyzelinas, biodujos, biometanolis, biodimetileteris, biometiltretbutileteris, sintetinis biokuras, biovandenilis, grynas augalinės kilmės aliejus.
Ūkio ministerijos specialistų teigimu, biokuro naudojimo skatinimu siekiama mažinti šalies energetikos ūkio priklausomybę nuo kuro ir degalų, pagamintų iš naftos, didinti vietinių, atsinaujinančių bei alternatyvių energijos išteklių efektyvų panaudojimą ir tiekimo saugumą, mažinti išmetamų dujinių teršalų kiekį.
2000-ųjų metų liepą priimtame ir dabar galiojančiame Biokuro įstatyme nėra nurodyta, koks biodegalų kiekis būtinai turi būti sunaudojamas Lietuvoje.
ELTA