Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga apkaltino opozicinę Liberalų sąjungą mezgus intrigas per merų rinkimus įvairiose savivaldybėse.
Kaip pirmadienį (04.14) Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos frakcijos narys Gintaras Didžiokas, liberalai įvairiais būdais bandė persivilioti savo pusėn Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos atstovus.
G. Didžioko teigimu, daugelyje savivaldybių partijos derino savo pozicijas, vienos kitoms žadėjo, tačiau vienose savivaldybėse tai vyko "gražiai, korektiškai ir sąžiningai", galvojant apie rinkėjus ir laukiančius darbus, o kitose "atliekant tik mechaninį balsų apjungimą, kad būtų gautas tam tikras postas".
"Kai kuriuose rajonuose įvairiais būdais jie viliojo mūsų partijos narius, o kai šie atsisakė liberalus palaikyti, juos kaltino nebūtais dalykais", - teigė G. Didžiokas.
Anot G. Didžioko, liberalai "visokeriopais būdais" bandė prikalbinti Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos narius, išrinktus į Švenčionių ir Anykščių rajonų savivaldybių tarybas, išduoti savo partnerius - socialdemokratus ir socialliberalus.
"Švenčionių tarybos nariui Vaidotui Prunskui buvo siūlomas net mero postas, tačiau kai mūsų žmogus nesutiko, parodė principingumą, liberalai jį bandė apjuodinti, o kai išrinko vicemeru, apkaltino, kad jis nekompetentingas ir nevertas šių pareigų", - sakė G. Didžiokas.
Opozicinės Jungtinės ir liberalų frakcijos seniūnas Egidijus Masiulis, atmesdamas valstiečių kaltinimus, BNS korespondentui teigė, kad vietos valdžią renkant rajonuose, tartis ir derėtis turi tik vietiniai politikai, "o ne kištis ir aukščiausieji valstybės pareigūnai".
"Deja, ne paveikslų buvo pakviesti į Prezidentūrą pasižiūrėti šios liberalus kaltinančios partijos atstovai, jie buvo spaudžiami renkant Anykščių merą nebalsuoti už liberalą Darių Gudelį", - sakė E. Masiulis.
D. Gudelis penkių balsų persvara buvo išrinktas Anykščių meru antrajai kadencijai.
Liberalų sąjunga paprašė teismą pripažinti negaliojančiais mero rinkimus Vilniuje, kur praėjusią savaitę liberalas Artūras Zuokas pralaimėjo socialdemokratui Gediminui Paviržiui. Liberalai abejoja, ar teisėtai savivaldybės tarybos posėdyje dalyvavo trys tarybos nariais išrinkti parlamentarai.
Liberalai mano, kad buvęs sostinės meras A. Zuokas, kurio vadovaujama koalicija rinkimuose iškovojo 18 iš 51 vietos taryboje, tapo politinio sąmokslo tarp socialdemokratų ir proprezidentinės liberaldemokratų partijos auka.
Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga turi 10 merų, 6 vicemerus ir 8 savivaldybių administracijų vadovus. Praėjusioje savivaldybių kadencijoje valstiečiai ir naujieji demokratai turėjo 11 metų postų.
Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos pirmininkė parlamentarė Kazimira Prunskienė toje pat spaudos konferencijoje tvirtino, kad prieš merų rinkimus išsakytos prognozės pasitvirtino - kiek suplanuota turėti merų, tiek jų ir buvo išrinkta.
Pasak K. Prunskienės, šis "derlius" leidžia optimistiškai galvoti apie būsimus Seimo rinkimus, o partijos pirmininko pavaduotojas parlamentaras Ramūnas Karbauskis būsimuosiuose Seimo rinkimuose Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungą teigė matąs rinkėjų favorite.
BNS