Politinės partijos "Lietuvos krikščionys demokratai" (LKD) atstovai siūlo nekeisti dabartinio Referendumo įstatymo, bet aktyviau dirbti siekiant įtikinti rinkėjus paremti šalies narystę Europos Sąjungoje (ES).
"Manau, jog neverta daryti jokių (Referendumo įstatymo - BNS) pakeitimų. Niekas viduryje brastos žirgų nekeičia. Reikia visiems pasiraitoti rankoves ir kibti į darbą", - antradienį (02.18) Seime surengtoje spaudos konferencijoje sakė LKD valdybos pirmininkas Seimo narys Petras Gražulis.
Jis ypač kritiškai įvertino siūlymus rengti ne privalomąjį, bet konsultacinį referendumą, kuriam keliami mažesni reikalavimai.
"Nuostatų kaitaliojimas, likus mažiau kaip šimtui dienų iki referendumo, daro nemažą žalą, rodo nepasitikėjimą visuomene", - pažymėjo P. Gražulis.
Siūlymai rengti dėl narystės ES konsultacinį referendumą nuskambėjo praėjusią savaitę Seime vykusiame referendumo informacinės kampanijos koordinacinės tarybos posėdyje, kuriam vadovavo Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas.
Pirmadienį Seimo pirmininko ir parlamentinių frakcijų atstovų pasitarime buvo nuspręsta vis dėlto rengti privalomąjį referendumą, tačiau taip pat ketinama parengti įstatymo pataisas, kurios palengvintų priimti sprendimą.
Už privalomą referendumą taip pat pasisakė parlamentiniai Užsienio bei Europos reikalų komitetai bei valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybė.
LSDP pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo teigimu, pirmadienį posėdžiavusi partijos vadovybė nusprendė, kad referendumas turėtų vykti dvi dienas.
Pasak jo, LSDP vadovybės posėdyje taip pat pritarta Referendumo įstatymo pataisai, kad sprendimui dėl šalies stojimo į ES privalomu referendumu priimti reikėtų ne vieno trečdalio visų šalies rinkėjų, bet daugiau kaip pusės į referendumą atėjusiųjų rinkėjų balsų.
Šiuo metu narystę ES remia per 60 proc. rinkėjų, tačiau politikai nuogąstauja, jog rinkėjai gali neateiti balsuoti į referendumą. Sausio pradžioje pasibaigusiuose prezidento rinkimuose dalyvavo vos daugiau kaip pusė visų rinkėjų.
Pagal Referendumo įstatymą referendumas bus laikomas neįvykusiu, jeigu jame dalyvaus mažiau kaip pusė visų rinkėjų.
BNS