JAV iliuzionistas ir magas Davidas Blaine'as (Deividas Bleinas), pramintas "mūsų dienų Houdini (Hudiniu)", sekmadienį (10.19) vakare Londone raudodamas išsvirduliavo iš stiklo dėžės, kurioje, pakabintas virš Temzės upės be jokio maisto praleido 44 dienas.
Jo eksperimentas į Temzės krantinę atviliodavo ne tik minias susižavėjusių gerbėjų, bet ir kiaušinius į jo kapsulę svaidžiusius chuliganus. Dieną ir naktį tūkstančiai žmonių rinkosi paspoksoti, padrąsinti arba pasityčioti iš badaujančio mago.
Akivaizdžiai sulysęs, nesiprausęs ir nesiskutęs D. Blaine'as pats išėjo iš dėžės ir pratrūko raudoti tūkstančiams žmonių veržiantis pasižiūrėti į 30 metų niujorkietį , kurio pasirodymas kėlė tiek susižavėjimą, tiek patyčias. Padėkojęs už paramą savo gerbėjams jis sakė, kad šis patyrimas buvo vienas svarbiausių jo gyvenime.
"Tai buvo svarbiausia mano gyvenimo diena. Toje dėžėje sužinojau daugiau, nei per kelerius metus. Sužinojau, kokie mes visi, žmonės, stiprūs, - sakė D. Blaine'as, vis sustodamas atsikvėpti ir remdamasis į padėjėjus. - Išmokau vertinti tokius paprastus gyvenimo dalykus, kaip mylimo žmogaus ar nepažįstamojo šypsena, saulė ir saulėlydis. Mylėsiu jus visus amžinai".
D. Blaine'ą, kuris tvirtina visą tą laiką vartojęs tik vandenį, tiekiamą specialiu vamzdeliu, medikai apžiūrėję įsodino į greitosios medicinos pagalbos automobilį ir išvežė į ligoninę, kur jis pamažu vėl bus pripratintas prie maisto. Šis procesas, kaip nurodo gydytojai, gali net sukelti pavojų gyvybei.
Stiklo dėžėje D. Blaine'as, išgarsėjęs savo stulbinančiais ištvermės išbandymais, buvo įkalintas rugsėjo 5 dieną. Pasak jo paties, tai buvo "pats ekstremaliausias išmėginimas, kuriam kada nors ryžtasi", šešios savaitės "be jokio maisto ir galimybių bendrauti".
Skaidri organinio stiklo dėžė, kuri ant krano kybojo priešais Londono Tauerio tiltą ir kurioje buvo tik du vamzdeliai - vienas vandeniui tiekti, o kitas gamtiniams reikalams atlikti, 44 dienas užtrukusio maratono metu tapo turistų traukos centru. Apskaičiuota, kad pasižiūrėti į iliuzionistą buvo atėję ketvirtis milijono žmonių.
Tačiau jo pasirodymo pabaiga sekmadienį priviliojo daugiausiai smalsuolių - žmonės iš viso pasaulio nepabūgę žvarbaus vėjo grūdosi ant tilto ir krantinių ar stebėjo reginį iš laivų.
Kai kurie žiūrovai atrodė skeptiški. "Galbūt Davidų Blaine'ų yra ne vienas", - dvejojo 20 metų Kostya Butleris (Kostia Batleris). Tačiau jis pridūrė: "Jei jis tai padarė iš tikrųjų, yra nuostabus žmogus, o jei viską suklastojo, vis tiek yra puikus iliuzionistas".
Pareigūnai pasvėrę D. Blaine'ą nustatė, kad jis numetė apie 16 kg svorio.
Legendinio XX amžiaus pradžios mago Harry Houdini (Hario Hudinio) pavyzdžiu sekantis iliuzionistas sako, kad mus riboja ne kūno, bet minties varžtai.
Tai buvo pirmas kartas, kai D. Blane'as, išpopuliarėjęs Niujorke "gatvės triukais", savo neeilinius sugebėjimus demonstravo ne Jungtinėse Valstijose.
D. Blaine'as, kuris tvirtina, kad jo vieši spektakliai yra ne mago triukai, anksčiau 61 valandą yra ištvėręs ledo luite, o savaitę - palaidotas. Be to, Manheteno centre jis 35 valandas yra išstovėjęs ant 24 metrų aukščio stulpo.
Į stiklo dėžę virš Temzės magas buvo pasiėmęs pagalvę, čiužinį, nosinių, sąsiuvinį, rašiklį ir savo mirusios motinos portretą, kuris, jo žodžiais, suteikė jam jėgų užbaigti eksperimentą.
Išbandymo, kurį televizijos žiūrovai galėjo stebėti visą parą, metu iliuzionistas teigė, kad nuo jo sklinda sieros kvapas ir kartojo, jog labiausiai norėtų išsimaudyti ir išsivalyti dantis. Jis taip pat sakė regėjęs haliucinacijas ir sapnavęs kirminus savo pilve. Jam buvo pasireiškusi ir klaustrofobija, kai atrodė, lyg stiklo sienos "per pusę skeltų jo kaukolę".
Pirmą kartą su žiūrovais D. Blaine'as pabendravo spalio 7 dieną. Jis sakė, kad tokį pasirodymą surengė dėl to, kad "kentėjime mato grožį" ir papasakojo, kaip jam būnant 17-os ant jo rankų nuo vėžio mirė mama.
"Mačiau savo motinos mirtį - tai buvo graži mirtis. Ji badavo, jai buvo vėžys, ją nuolat operuodavo, bet ji rasdavo jėgų šypsotis. Net kai būdavo visiškai blogai, ji šypsojosi, - sakė magas. - Mano eksperimentas - tai mano paties bandymas kančioje pamatyti grožį. Mano nuomone, gyvenimas labai poetiškas. Manau, kad mano dvasia stipresnė už kūną. Meilė visur, meilė mumyse".
D. Blaine'ui priešiški britai, vadinantys jį amerikiečių išsišokėliu, surengusiu beprasmį pasirodymą, eksperimento metu neleisdavo jam miegoti pūsdami ragą ir mušdami būgnus. Kiti iš jo tyčiojosi į stiklo dėžę mėtydami golfo kamuoliukus, dažus ar supuvusius kiaušinius.
Demonstruodami ypatingą nepakantumą, kuris net sukėlė komentatorių bei sociologų susidomėjimą, žiūrovai mosuodavo badaujančiam iliuzionistui kvapnia žuvimi su keptomis bulvėmis, mėsainiais ir kitu maistu.
Moterys pašiepdavo D. Blaine'ą prieš jį apnuogindamos savo krūtis, o vyrai - sėdmenis. Praėjusį pirmadienį viena moteris po mago dėže prabėgo visiškai nuoga.
"Tai nėra žygdarbis, tai neprotinga. Suaugęs vyras sėdi plastiko dėžėje", - rašė Didžiosios Britanijos tinklalapis ( www.wakedavid.co.uk), skirtas tam, kad "D. Blaine'as neužmigtų 44 dienas ir naktis".
Nepaisant D. Blaine'o pasirodymą lydėjusio sarkazmo, baigiantis pasirodymui padaugėjo jam simpatiją jaučiančių žmonių, tačiau atitverta saugoma zona po D. Blaine'o kamera, nuklota gėlėmis ir pliušiniais meškiukais, daugelį britų glumino savo panašumu į kažkokią šventvietę.
Kai kuriems britams šio iliuzionisto iššūkis simbolizuoja pasaulyje įsitvirtinančią Amerikos hegemoniją, o vienam redaktoriui D. Blaine'as netgi priminė virš masių iškilusias žvaigždes, išgyvenančias savo vienatvę.
Kitų kritikų nuomone, toks savanoriškas badavimo šou įžeidžia daugybę pasaulyje alkį kenčiančių žmonių ir yra nepagarba Šiaurės Airijos bado streiko aukoms.
BNS