Iš tarptautinės humanitarinės misijos Irake Ispanijai atšaukus savo laivą ligoninę, misiją nutraukė ir Lietuvos karo medikai.
Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), keturi Lietuvos karo medicinos specialistai grįžo į tėvynę jau pirmadienio pavakarę. Seimas buvo sankcionavęs medikų misiją iki pusmečio laikotarpiui, tačiau medikai grįžo pirma laiko, po dviejų mėnesių.
Anot Karo medicinos tarnybos vado pulkininko leitenanto Leonardo Bakaičio, ispanams pakeitus dalyvavimo misijoje pobūdį ir atšaukus karo medicinos laivą "Galicia", nuspręsta Lietuvos medikų dalyvavimą operacijoje baigti. Medikai iš Lietuvos didžiąją misijos dalį dirbo Irako pietuose Um Kasro uoste prisišvartavusiame šiame ispanų laive.
"Ispanija nusprendė siųsti didelį kontingentą į taikos palaikymo misiją Irake Lenkijos atsakomybės sektoriuje, todėl išteklių sumetimais atšaukė laivą", - BNS sakė L.Bakaitis.
Karo medikams taip pat teko dirbti ir miesto civilinėje ligoninėje. Lietuvių pacientai - civiliai vietos gyventojai. Teko rūpintis ir iš kitų Irako vietovių atvykusiais ligoniais bei karo belaisviais.
Lietuva kol kas nesvarstė galimybės pratęsti karo medikų misiją Persijos įlankos regione, nes šiuo metu Pietų Irake Didžiosios Britanijos atsakomybės sektoriuje jau tarnauja 44 kariai iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir aštuoni logistikos specialistai. Rugpjūčio mėnesį į Iraką išvyks dar vienas Lietuvos karių būrys. Planuojama, kad Marijampolėje įsikūrusio Kunigaikštienės Birutės bataliono kariai tarnaus Lenkijos atsakomybės sektoriuje tarp Bagdado ir Basros.
Šių būrių sudėtyje taip pat yra po vieną karo mediką. Algirdo bataliono būryje yra felčeris, o marijampoliečių bataliono būryje bus bendrosios praktikos gydytojas. Jie prižiūrės karių sveikatą, tačiau nedalyvaus humanitarinėse misijose.
Anot KAM, Lietuvos medikų grupės vadas majoras Marijus Šalkevičius pasakojo, kad darbo krūvis buvo gana didelis - per dieną medikai priimdavo po 40-60 pacientų, neretai rimtų ligonių.
Tarptautinėje misijoje dalyvavo traumatologas-ortopedas, okulistė, bendrosios praktikos gydytojas ir karo medicinos gydytojo padėjėja. Visiems medikams tai buvo pirmoji tarptautinė operacija.
Šiuo metu du karo medikai dalyvauja misijoje Afganistane, du - Jungtinių Tautų administruojamame Kosovo regione.
BNS