Klaipėdoje perlaidoti vasaros pradžioje rasti vokiečių kario palaikai. Nustatyta ir vyriškio tapatybė.
Birželio viduryje Klaipėdos pašonėje, platinant kelią tarp Jakų ir Dovilų, buvo aptikti prieš daugiau nei pusšimtį metų žuvusio kario griaučiai. Šalia kelininkų atkastų griaučių archeologai buvo radę ir vokišką šalmą bei žetoną, kokius turėjo visi Vokietijos kareiviai. Dviejose vienodose jo dalyse įspaudžiami duomenys apie karį: jo numeris, kariuomenės dalinys, kraujo grupė, gimimo data. Paprastai viena žetono dalis likdavo su žuvusiojo kūnu, kita būdavo siunčiama vadovybei, kad artimiesiems būtų pranešta apie kario mirtį.
Ištyrinėję žetono įrašus, specialistai pirmiausia sužinojo, kad kario kodas buvo 311, jis tarnavo 102 rezervinio bataliono šaulių kuopoje. Dabar vyriškio palaikai jau visiškai identifikuoti - tai 1915 metų rugpjūčio 26 dieną gimęs Zigfridas Kionigas. Taip sutapo, kad žuvusio kario palaikai perlaidoti beveik jo gimimo dieną - rugpjūčio 29-ąją.
Žuvusiojo palaikai be jokių iškilmių palaidoti uostamiesčio vokiečių karių kapinėse šalia kitų 130 čia perlaidotų bendražygių. Vokiečių karių kapų globotojų tautinės sąjungos ekshumuotojų grupės Lietuvoje darbų vadovas Manfredas Drobė sako, kad paprastai identifikuojama tik apie trečdalis randamų karių palaikų.
Maždaug už kilometro nuo tos vietos, kur rasti vokiečių kario palaikai, pernai rudenį darbininkai buvo atkasę 24 tarybinių karių griaučius. Šių žmonių identifikuoti nepavyko, nes rusų kariai žetonų su informacija apie asmenį neturėdavo. Šie kariai šiemet buvo iškilmingai palaidoti Gargždų karių kapinėse.
ELTA