Paminklo Lietuvos himnui bei jo autoriui Vincui Kudirkai projektų konkurse dalyvavę menininkai nesugebėjo atskleisti monumento idėjos ir tikslų, todėl konkursas pratęstas keliems mėnesiams.
Vilniečiai bei miesto svečiai sostinės Rotušėje galėjo daugiau nei dvi savaites pamatyti bei įvertinti paminklo sukūrimo konkursui 27-ių menininkų pateiktus darbus.
Ankščiau buvo planuota, kad uždarius parodą, vertinimo komisija, kurią sudaro muziejininkai, istorikai, dailininkai ir kiti, atrinks trijų menininkų projektus.
Patobulintus darbus autoriai turėjo pateikti antrajam konkurso etapui, kurio metu paaiškėtų nugalėtojas.
Tačiau trečiadienį vakare susirinkusi vertinimo komisija negalėjo išskirti trijų geriausių darbų.
"Nebuvo pakankamai subrandintų idėjų. Komisija nenustatė darbų, kurie atsakytų į siekiamus tikslus, idėją", - BNS teigė konkurso vertinimo komisijos atsakinga sekretorė Dalija Rudytė.
Todėl nutarta keliems mėnesiams pirmąjį konkurso etapą pratęsti. Iki sausio 30 dienos konkursui patobulintus projektus galės pateikti ir jau dalyvavusieji konkurse, ir nesuskubę to padaryti rugsėjį.
Paminklo sukūrimo konkursą paskelbęs Labdaros ir paramos fondas V. Kudirkos vardui įamžinti bei Lietuvos dailininkų sąjunga menininkus bei visus besidominčius spalio 23 dieną kviečia į renginį, kuriame bus išaiškintos konkurso sąlygos bei tikslai.
Paminklas V. Kudirkai Savivaldybės aikštėje turėtų būti pastatytas iki 2006 metų vasaros.
XIX amžiaus pabaigos Lietuvos tautinio atgimimo šauklys V. Kudirka buvo rašytojas, publicistas, gydytojas, lietuvių tautosakos rinkėjas, vertėjas. Didžiąją dalį savo kūrybos paskelbė jis paskelbė literatūros, politikos ir mokslo žurnale "Varpas", kurį kartu su bendraminčiais pradėjo leisti 1889 metais.
V. Kudirka stengėsi pažadinti lietuvių tautiškumą, savo kūriniuose pabrėždavo gimtosios kalbos svarbą, smerkė lietuvybės išsižadėjusius inteligentus ar į kitas šalis laimės ieškoti traukiančius tautiečius.
1898 metais rugsėjo 15 dieną "Varpo" numeryje V. Kudirka išspausdino "Tautišką giesmę" su gaidomis. Šis patriotinis kūrinys Lietuvos valstybės himnu tapo 1919 metais.
V. Kudirka mirė Naumiestyje (Vilkaviškio raj.) 1899 metais.
BNS