Cistitu, arba šlapimo pūslės uždegimu, serga beveik kas dešimtas žmogus. Dauguma cistitu suserga tik vienąkart, o kitus jis vargina labai dažnai.
Šlapimo pūslės uždegimu gali sirgti ir moterys, ir vyrai, ir pagyvenę žmonės, ir kūdikiai. Tačiau anatomine sandara moterys "patogesnės" sirgti šia liga.
Plautis rankas prieš valgį - auksinė taisyklė. Rūpestingai laikydamiesi šios taisyklės mes išvengsime skrandžio ir žarnyno ligų. Išorinių lytinių organų higiena - profilaktinė priemonė ne tik nuo šlapimo pūslės uždegimo, bet ir nuo vaginito, vylvovaginito ir kt. Jei nesilaikoma elementariausių higienos taisyklių, ypač susijusių su lytiniu gyvenimu (ištuštinti pūslę prieš ir po lytinio akto, dušas, apsiplovimas), retai keičiami apatiniai rūbai daugeliu atvejų provokuoja infekciją.
Cistitu susergama ne persišaldžius, kaip manoma, o jei neatsparus organizmas.
Nuo šlapimo nelaikymo kenčia apie 9 procentai žmonių (daugiausia jaunos, vidutinio amžiaus ir pagyvenusios moterys, vyresni nei 5 metų vaikai).
Neteisingas arba nepakankamas gydymas gali būti lėtinio cistito priežastis, gali kilti komplikacijų, paryškėti simptomai. Sergant šlapimo pūslės uždegimu retai kada pakyla temperatūra. Pajutus šios ligos požymius, geriau kuo greičiau pasirodyti gydytojui, o ne kaitintis voniose ir gerti įvairias arbatas. Apskritai geriau sumažinti vartojamų skysčių, jei geriate paskirtus vaistus, kad nesumažėtų jų koncentracija kraujyje.
Įsidėmėkite:
- Jei dažnai ir skausmingai šlapinatės (ir naktį), greičiausiai sergate šlapimo pūslės uždegimu.
- Jei nesulaikote šlapimo dirbdami fizinį darbą, jei šlapinatės nutrūkstančia čiurkšle, galima įtarti šlapimo pūslės akmenligę.
- Jei dažnai šlapinatės naktį, galbūt sergate prostatos uždegimu.