• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas kritikuoja nepakankamai kvalifikuotą teisėsaugininkų darbą renkant medžiagą apie įtariamą parlamentarų korupciją, tačiau teigia, kad tyrimo labui nereikia per griežtai bausti pareigūnų už padarytas klaidas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai A. Paulauskas sakė antradienį tiesioginėje Lietuvos nacionalinio radijo laidoje.

Paklaustas apie Generalinės prokuratūros Seimui perduotos bylos duomenų patikimumą, A. Paulauskas teigė, kad medžiagą dėl įtariamos parlamentarų korupcijos vertinęs ne tik kaip politikas, bet ir kaip buvęs prokuroras. A. Paulauskas praėjusiame dešimtmetyje buvo pirmuoju po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos generaliniu prokuroru, turi solidžią teisininko darbo patirtį.

REKLAMA

Minėtoje medžiagoje pateikiami Specialiosios tyrimų tarnybos (STT) slapta daryti penkių parlamentarų pokalbių telefonu su verslo grupės "Rubicon group" vadovu Andriumi Janukoniu įrašai, esą liudijantys apie verslininko spaudimą Seimo nariams už piniginį atlygį daryti įtaką priimant įvairius teisės aktus.

REKLAMA
REKLAMA

"Turėčiau priekaištų ir dėl pilnumo, ir dėl aiškumo, ir dėl tų pačių terminų, jog dvejus metus yra klausomasi, dvejus metus renkama medžiaga, ir po to tokiu pavidalu ji yra pateikiama - daug turėčiau priekaištų", - sakė A. Paulauskas.

Pabrėžęs, jog "kaip buvęs prokuratūros darbuotojas" jis mato spragų šioje byloje, A. Paulauskas teigė "negalįs nematyti, kad ir tam tikra kryptis yra, kuri leidžia dirbti, kuri duoda pagrindą tam tikriems įtarimams, kurie leidžia rinkti papildomą medžiagą".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jeigu mes šitas spragas sureikšminsime, iškelsim ir dėl jų nutrauksim tyrimą, manau, kad nukentės pagrindinis tyrimas - ta korupcinė kryptis. Ką mes norime įrodyti - ar norime įrodyti, kad vis dėlto egzistuoja korupciniai ryšiai ir juos pašalinti, ir užkirsti kelią ateityje jiems vystytis, ar norime nubausti už tam tikras spragas STT darbuotojus? Matyt, reikia surasti balansą tarp šių atsakomybės rūšių", - sakė Seimo pirmininkas.

REKLAMA

Jis teigė, kad Seimui nesutikus panaikinti įtariamų parlamentarų teisinę neliečiamybę ir leisti juos patraukti baudžiamojon atsakomybėn, tyrimas dėl galimo kyšininkavimo "neperspektyvus".

"Ši kryptis yra pabaigta. Jeigu yra kyšininkavimas, tai šie dalykai nebus teisiškai įvertinti", - sakė A. Paulauskas.

REKLAMA

Tačiau, Seimo pirmininko žodžiais, STT pradėtas įtariamos korupcijos tyrimas "siejamas ne tik su Seimu ir Seimo nariais", esama kitų "veikiančiųjų asmenų", kitų tyrimo krypčių ir numanomų nusikalstamų veikų.

Seimo Antikorupcijos komisijos sprendimu jau paviešinti verslininko A. Janukonio pokalbiai telefonu su Seimo pirmininko pavaduotoju socialdemokratu Vyteniu Andriukaičiu, opozicinės Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcijos seniūno pavaduotoju Arvydu Vidžiūnu, socialliberalu Vytautu Kvietkausku bei Liberalų ir centro frakcijos seniūnu Eligijumi Masiuliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmuosius tris parlamentarus Generalinė prokuratūra prašė leisti Seimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl kyšininkavimo, bet parlamentas atmetė prašymą. Po šio sprendimo prokurorai nutraukė baudžiamąją bylą trijų parlamentarų atžvilgiu ir perdavė ikiteisminio tyrimo medžiagą Seimui įvertinti. Prokuratūra paprašė įvertinti ne tik V. Andriukaičio, A. Vidžiūno ir V. Kvietkausko, bet ir liberalcentristų E. Masiulio ir Gintaro Steponavičiaus, kurie taip pat figūravo byloje, elgesį.

REKLAMA

Iš pokalbių matyti, jog A. Janukonis su politikais kalba apie vetuoto Šilumos ūkio įstatymo priėmimą, prašo tarpininkauti gaunant finansinę paramą verslo projektui bei daryti įtaką savivaldybių politikams.

Generalinė prokuratūra anksčiau Seimui pranešė, jog įtariama, kad iš A. Janukonio už įtaką priimant teisės aktus V. Andriukaitis paėmė 95 tūkst. litų, V. Kvietkauskas - 25 tūkst. litų, A. Vidžiūnas - 40 tūkst. litų kyšius, bet paskelbtuose pokalbiuose apie pinigus nėra kalbama.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų