• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Budistų smegenų tyrimas mokslininkams suteikė žinių apie žmogaus laimės šaltinį. Mokslininkai nustatė, kad praktikuojančių budistų kairioji priešfrontalinė smegenų skiltis, esanti po kakta, yra nuolat aktyvi. Nuolatinė kairiųjų priešfrontalinių skilčių veikla yra siejama su teigiamomis emocijomis ir gera nuotaika.

REKLAMA
REKLAMA

Filosofijos daktaras Owenas Flanaganas (Ovenas Flanaganas), žurnale "New Scientist" atskleidęs Richardo Davidsono (Ričardo Deividsono) vadovauto Viskonsino universiteto tyrimo rezultatus, teigė, kad jie buvo netikėti. Bandymas, atliktas su pirmuoju budistu, parodė, kad jo kairioji priešfrontalinė smegenų skiltis buvo daug aktyvesnė nei bet kurio anksčiau tirto žmogaus.

REKLAMA

Owenas Flanaganas teigė: "Dabar galime gana ryžtingai iškelti hipotezę, kad atrodantys laimingi ir ramūs budistai, su kuriais galima susidurti Dalai Lamos gimtinėje Indijoje, iš tiesų ir yra laimingi. Šių iš pažiūros ramių budistų kairiosios priešfrontalinės smegenų skiltys nuolat aktyviai veikia. Jei šie atradimai bus plačiai pripažinti, jie gali tapti labai svarbūs".

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad priešfrontalinės skiltys yra reikšmingos žmogaus įžvalgai, gebėjimui planuoti ir kontroliuoti save. Be to, dabar žinoma, kad šios struktūros turi įtakos emocijoms, nuotaikai bei temperamentui.

Owenas Flanaganas mano, kad budistus laimingus daro pats budistinis mokymas, o ne koks nors įgimtas "laimės genas". Jis teigė: "Antidepresantai šiuo metu naudojami neigiamoms emocijoms šalinti, tačiau joks antidepresantas negali padaryti žmogaus laimingo". O budistų meditacija ir mokymas, atsiradę 2500 metų prieš "Prozaką", pasak filosofijos daktaro, gali suteikti visišką laimę.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų