• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

MP3 grotuvų rinka visapusiškai išsiplėtė - na ir kas, kad dauguma jų vis dar skurdoki: pamėginkite įvardyti visus beprotiškai gerus grotuvus, žinoma, išskyrus “iPod”. Taigi metas pastarąjį paskelbti nugalėtoju ir pradėti kito nuostabaus asmeninio pramogų įrenginio paiešką.

REKLAMA
REKLAMA

Juo galėtų tapti asmeninis vaizdo grotuvas (AVG), kuris, prie MP3 grotuvo su kietuoju disku pridėjęs spalvinį LCD ekraną, savo koncepciją išplečia ir į vaizdo teritoriją. Taigi jei ieškote asmeninio garso grotuvo su kietuoju disku, užsukite ir į garso bei vaizdo grotuvų skyrių.

REKLAMA

Keli AVG rinkoje pasirodys šiemet - tiesą sakant, visa dešimtis, jei į šią kategoriją įtrauktume ir “Palm OS” pagrindu veikiančius asmeninius skaitmeninius pagalbininkus ir “Pocket PC” įrenginius su spalviniais ekranais. Iš mano matytų labiausiai intriguoja “Archos Video AV 320” ir “Thomson RD2780 RCA Lyra Audio/Video Jukebox”. Be to, yra ir “SmartDisk FlashTrax”, turintis kiek mažiau įrašymo galimybių nei kiti įrenginiai. O iki metų pabaigos turėtų pasirodyti ir AVG, sukurti pagal “Intel” standartą ir veikiantys su “Microsoft Windows CE” sistema.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai AVG kainuoja apie 500 JAV dolerių, turi 3-4 colių įstrižainės 320x240 skiriamosios gebos ekraną, 20-40 GB talpos kietąjį diską, galimybę įrašyti garsą (MP3 ir galbūt WMA formatu) bei vaizdą (MPEG-4) ir bateriją, veikiančią apie 4 val., taip pat USB 2.0 sąsają. Prijungtas prie stacionaraus ar nešiojamojo kompiuterio jis matomas kaip kietasis diskas, o tai leidžia dumti akis direktoriui, neva jums, daug skraidančiai darbinei bitutei, toks įrenginys būtinas atsarginėms kopijoms daryti. (Tuo tarpu ne iš kelmo spirtas direktorius ant jūsų prašymo uždės antspaudą “Atmesta” ir parekomenduos 120 GB talpos “Maxtor Personal Storage 3000LE USB 2.0”, kainuojantį perpus pigiau.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AVG taip pat gali turėti “CompactFlash” jungtį (su adapteriais “Secure Digital” ir “Memory Stick” formatams), taip viliodamas fotografus, norinčius perkelti fotografijas iš atminties kortelių. AVG kiek didokas, todėl, pavyzdžiui, eidami bėgioti jo greičiausiai neimsite (tačiau labai norint ir tai įmanoma, nes įrenginys sveria apie 400 g ir telpa į kišenę). Prie diržo jo, ko gero, nepritvirtinsite, nebent diržas skirtas ginklui ir gertuvei laikyti.

REKLAMA

Kaipgi jį galima panaudoti? Įsivaizduokite, kad savo vaizdo įrašus galite žiūrėti viso transatlantinio skrydžio metu, o kelionėje prie jūros ant galinės automobilio sėdynės juo puikiai “žais” vaikai. 500 JAV dolerių kaina - gana patraukli, palyginti, kiek kainuotų DVD sistema, net jei priskaičiuotume išorinį LCD ekraną.

REKLAMA

Į 20 GB talpyklą galėsite sudėti 10 filmų, 20 TV laidų, 350 muzikos diskų arba visas savo kada nors padarytas nuotraukas. Visus šiuos failus iš kompiuterio ne tik galėsite įsikelti USB jungtimi, bet ir vaizdą įrašyti MPEG-4 formatu, prisijungę prie televizoriaus, DVD ar vaizdo grotuvo išvesties (tiesa, kad ir kaip būtų gaila, tik realiuoju laiku). DVD kopijavimo apsauga gali trukdyti net ir analoginiam signalui, nors atliekant pirminius testus “Archos” įrenginys DVD vaizdą įrašė be problemų. Tačiau sunkumų gali kilti naudojant stacionarią vidinę 4 val. veikiančią bateriją, ypač 10 val. trunkančių skrydžių metu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

AVG gali ir skirtis. “Archos” įrenginys turi atskirai įsigyjamą prijungiamą vaizdo kamerą, kaip išoriniai priedai parduodami ir kodavimo moduliai. “Thomson” įrenginyje dekoderis integruotas su CF jungtimi. “SmartDisk” kodavimui naudoja asmeninį kompiuterį.

AVG galima vadinti ir apie 100 g sveriantį “Panasonic SV-AV30”, veikiantį ir kaip foto- bei vaizdo kamera, ypač turint galvoje, kad SD kortelių talpa jau dabar siekia 1 GB, o kitąmet išaugs iki 4 GB. Tą patį galima pasakyti ir apie asmeninius skaitmeninius pagalbininkus, naudojančius talpias atminties korteles.

REKLAMA

Vietoje nestovi ir garso grotuvai. Nors mane stebina, kad kol kas nė viena bendrovė nemėgina konkuruoti su “iPod” ir pasiūlyti nedidelį stilingą garso grotuvą su kietuoju disku, kainuojantį bent 25 proc. pigiau nei “Apple” įrenginys. Visi konkurentai nuoširdžiai atsidavę 2,5 colių diskams, kurie atrodo kaip plytos ir turi neadekvačias sąsajas. Atkartoti “iPod” - tai ne raketą sukonstruoti: tiesiog pakanka suprasti, kad žmonėms reikia 99 JAV centus kainuojančių muzikos parsisiuntimų iš interneto, tačiau tokią galimybę siūlo tik “Apple” (tik “iTunes” programa iš “iTunes Music Store” svetainės www.apple.com/music).

Dar neaišku, kas pakartos “iPod” sėkmę asmeninių vaizdo grotuvų rinkoje, tačiau pirmieji žingsniai mane nuteikia optimistiškai.

“Naujoji komunikacija”, Nr. 14

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų