• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europa buvo giliai sukrėsta Lisabonos žemės drebėjimo ir po jo iškart sekusio cunamio, 1755 m. lapkričio 1 d. nusinešusio beveik trečdalį Lisabonos gyventojų – 60 tūkstančių žmonių gyvybių. Ši katastrofa paskatino Švietimo epochos filosofus Voltaire’ą ir Immanuelį Kantą klausti, ar egzistuoja tokie dalykai kaip Dievo malonė, aukščiausias gailestingumas ir kokia nors logika mūsų pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Prie Indonezijos ir Šri Lankos krantų atsiritę cunamiai neseniai nusinešė apie 300 tūkstančių gyvybių. Neminint šitų katastrofų, visame pasaulyje nuo senovės žmoniją nuolatos ištinka gamtiniai kataklizmai ir nelaimės – maro ir kitų ligų epidemijos, epidemijos, sausra ir badas, žemės drebėjimai. Ar šios nelaimės ko nors išmoko žmoniją? Kokios tos pamokos? Ar jų kinta žmogaus istorinė ir kultūrinė vaizduotė? Galiausiai, ar po šių nelaimių mes susimąstome apie savo santykį su gamta?

Apie visa tai – pokalbyje su biologu ir LTV laidos „Negali būti“ autoriumi bei vedėju Rolandu Maskoliūnu, istoriku Zigmu Kiaupa ir žurnalistu Mykolu Drunga.

Laidos “Be pykčio” vedėjas – Leonidas Donskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų